Medaliści niedawnych Mistrzostw Europy Juniorów Samuel Kulczycki i Maciej Kubik już 22 sierpnia (niedziela) zaczną nowy sezon w niemieckiej Bundeslidze.

W 1 kolejce ich zespół TTF Liebherr Ochsenhausen zagra 22.08 o g. 15:00 na wyjeździe z TSV Bad Königshofen – TTF Liebherr Ochsenhausen.

W poprzednim sezonie, pierwszym dla obydwu Polaków w 1. Bundeslidze, zespół z Ochsenhausen zdobył brązowy medal w lidze niemieckiej. W półfinale play-off Liebherr Ochsenhausen 2 razy przegrał 2:3 z broniącym tytułu 1. FC Saarbrücken TT.

Później Samuel Kulczycki i Maciej Kubik grali w reprezentacji Polski w Mistrzostwach Europy Seniorów w Warszawie, a następnie w lipcowych ME Juniorów w Varażdinie. W chorwackich zawodach wspólnie zdobyli złoto w grze podwójnej oraz w turnieju drużynowym razem z Miłoszem Redzimskim, Szymonem Kolasą i Łukaszem Sokołowskim.

Teraz już wracają do występów w lidze niemieckiej. I Samuel Kulczycki, i Maciej Kubik zaczynali od 2. Bundesligi, a po dobrych występach podpisali kontrakty z Liebherr.

W finale poprzednich rozgrywek Bundesligi 1. FC Saarbrücken TT przegrał z Borussią Düsseldorf 1:3.

W sierpniu klubów Polaków ma zaplanowane 3 spotkania ligowe: 27.08 z 1. FC Saarbrücken TT u siebie i 31.08 z 1. FC Saarbrücken TT na wyjeździe.

Program 1 kolejki: (20 sierpnia) Borussia Düsseldorf – Post SV Mühlhausen, (21 sierpnia) TTC Neu-Ulm – TTC Schwalbe Bergneustadt, ASV Grünwettersbach – TTC OE Bad Homburg, (22 sierpnia) TSV Bad Königshofen – TTF Liebherr Ochsenhausen, TTC Zugbrücke Grenzau – SV Werder Bremen, (23 sierpnia) 1. FC Saarbrücken TT – TTC RhönSprudel Fulda-Maberzell.