Nowy zawodnik FIBRAINE AZS POLITECHNIKA Rzeszów Brazylijczyk Gustavo Tsuboi zagra w tegorocznym Pucharze Świata. Zakwalifikował się do zawodów dzięki zwycięstwu w ITTF-Pan American Cup w San Jose. W finale turnieju w Kostaryce Gustavo Tsuboi pokonał swojego rodaka Erica Jouti 4:2 (5,10,-9,9,-6,5). Na co dzień obaj zawodnicy trenują razem w São Caetano.

Liebherr 2017 ITTF Men’s World Cup odbędzie się w dniach 20-22 października w belgijskim mieście Liege.

Na liście startowej są już m.in. Mistrz Świata Chińczyk Ma Long oraz reprezentujący region Oceanii Australijczyk David Powell, kiedyś trenujący w Rzeszowie, a grający w innym klubie z Podkarpacia Strzelcu Frysztak.

Gustavo Tsuboi w poprzednim sezonie Superligi też grał na Podkarpaciu, ale w PKS Kolping Frac Jarosław. Miał najlepszy bilans w zespole, który zajął 7 miejsce. Wygrał 21 pojedynków, a 13 przegrał.

W Rzeszowie będzie grał m.in. z innymi doświadczonymi zawodnikami Tomaszem Lewandowskim i Rosjaninem Vasily Lakeevem oraz sporo młodszym od nich 21-letnim Tajwańczykiem Peng Wang-Wei.