Jeśli nic się nie zmieni, w grudniu w formie turnieju odbędą się rozgrywki Ligi Mistrzyń kobiet w Linzu (i Ligi Mistrzów mężczyzn w Dusseldorfie). Rywalki KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg – Metz TT rozegrały do tej pory tylko jedno spotkanie w lidze francuskiej.

Rozgrywki PRO A we Francji zaczęły się dopiero w dniach 12-13 października, a w inauguracyjnej kolejce Metz TT przegrał ALCL Grand-Quevilly 2:3.

W poszczególnych pojedynkach: Wu Jiaduo – Samson Li 1:3, Daniela Dodean Monteiro – Pauline Chasselin 3:0, Adina Diaconu – Roza Soposki 3:0, Wu Jiaduo – Pauline Chasselin 0:3, Daniela Dodean Monteiro – Samson Li 2:3.

Oprócz Wu Jiaduo, Danieli Dodean Monteiro, Adiny Diaconu, w składzie drużyny prowadzonej przez trenera Loïca Belguise jest także Léonie Hartbrich.

W 2 i 3 kolejce pingpongistki Metz TT miały zagrać z Quimper Cornouaille TT (Li Xue, Szandra Pergel, Emmanuelle Lennon) i Entente ST Pierraise (Stephanie Loeuillette, Laura Gasnier, Lucie Gauthier), ale zostały przełożone z powodu obostrzeń spowodowanych pandemią.

W 12-zespołowej tabeli zespół Metz TT zajmuje 11 miejsce ex aequo z St-Denis US 93 TT – po 2 pkt.

Dwie pozostały drużyny grupy A Ligi Mistrzyń zostaną dolosowane do Enei Siarkopolu Tarnobrzeg i Metz TT. Podopieczne trenera Zbigniewa Nęcka prowadzą w tabeli Ekstraklasy. Wygrały wszystkie 9 meczów w polskiej lidze i mają 26 punktów. Za nimi są Bebetto AZS UJD Częstochowa 25 pkt i SKTS Sochaczew 23 pkt. Kluby z Częstochowy i Sochaczewa rozegrały po 10 spotkań.

Metz TT to 3-krotny Mistrz Francji (2015, 2016, 2017) i zdobywca Pucharu ETTU (2018). W finale ETTU CUP w 2015 roku Metz TT przegrało z tarnobrzeżankami. Enea Siarkopol zwyciężyła w Lidze Mistrzów w 2019 roku, a w finale była w 2016 i 2017 roku.