Kilka szans medalowych w każdej konkurencji mają reprezentanci Rumunii w Indywidualnych Mistrzostwach Europy na warszawskim Torwarze (22 – 27 czerwca). W składzie są grające z sukcesami w polskich Ekstraklasie Elizabeta Samara (KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg) i Irina Ciobanu (SKTS Sochaczew).

Na ostatnich IME w hiszpańskim Alicante srebro w singlu zdobył Ovidiu Ionescu, który w finale przegrał z Niemcem Timo Bollem. Ale tenisistów stołowych z Rumunii stać na podium w singlu kobiet, deblu żeńskim i męskim oraz mikście.

Ovidiu Ionescu i Hiszpan Alvaro Robles to aktualni Wicemistrzowie Świata w grze podwójnej z 2019 roku. W finale na Węgrzech przegrali z Chińczykami Ma Longiem i Wang Chuqinem. W Warszawie Ovidiu Ionescu wystąpi także w grze mieszanej z Bernadette Szocs.

Bardzo mocne pary to również – Daniela Monteiro-Dodean z Elizabetą Samarą i Bernadette Szocs z Austriaczką Sofią Polcanovą w grze podwójnej oraz Elizabeta Samara w mikście z Austriakiem Robertem Gardosem.

Skład Rumunii: Elizabeta Samara, Daniela Monteiro-Dodean, Bernadette Szocs, Irina Ciobanu, Andreea Dragoman, Adina Diaconu oraz Rares Sipos, Hunor Szocs, Eduard Ionescu, Darius Movileanu. W sztabie trenerskim są Andrei i Viorel Filimonowie, Elena Sebe, Ionut Seni.

W Ekstraklasie Kobiet w tym sezonie złota medalistka Elizabeta Samara miała bilans gier 22-4, a brązowa medalistka Irina Ciobanu 26-5.