W Sztokholmie rozpoczęły się kwalifikacje do ostatniego w tym roku turnieju rangi ITTF World Tour, Swedish Open. Jako jedyny reprezentant Polski wystartuje w nim Jakub Kosowski. Przeciwnikami 30-letniego Polaka, zajmującego obecnie 161. miejsce w rankingu ITTF, w kwalifikacjach będą: Belg Florent Lambiet (miejsce 502.) oraz Holender Laurens Tromer (593.). Obaj są jeszcze w wieku juniorskim, z niewielkim doświadczeniem międzynarodowym.

Kosowski wystartuje również w turnieju deblowym – w parze z Grekiem Panagiotisem Gionisem.

– Moim celem jest nie tylko przejście kwalifikacji w grze pojedynczej, ale – przy nie najsilniejszej obsadzie – osiągnięcie drugiej rundy zawodów głównych. Awans do najlepszej „szesnastki” będzie bonusem – przyznał w wywiadzie dla PAP mistrz Polski z 2006 roku.

– W deblu wystąpię z greckim defensorem Gionisem. W Polsce nie mamy praktycznie obrońców, dlatego nigdy nie miałem okazji grać z takim zawodnikiem. To będzie ciekawy eksperyment i być może współpraca na dłuższy okres.

World Tour w Sztokholmie jest ostatnim turniejem przed wielkim finałem, zaplanowanym na styczeń w Dubaju. Biało-czerwonych zabraknie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.