Natalia Bajor (KU AZS UE Wrocław) i Patryk Zatówka (ASTS Olimpia-Unia Grudziądz) to najwyżej sklasyfikowani zawodnicy przed zaplanowanym na najbliższy weekend, 2. Grand Prix Polski Juniorów. Turniej rozegrany zostanie w Hali Sportowej „Bilcza” w Bilczy. Zmagania rozpoczną piątkowe eliminacje, prowadzone z podziałem na grupy. W sobotę do rywalizacji włączą się zawodniczki i zawodnicy, którzy zostali zwolnieni z udziału w eliminacjach, dzięki wysokim miejscom osiągniętym podczas poprzedniego turnieju w tej kategorii wiekowej lub zakwalifikowaniu się z eliminacji wojewódzkich.

W czwartek w godzinach 18:00 – 21:00 istnieje możliwość skorzystania z treningu. Ponadto, w tym czasie prowadzona będzie dobrowolna kontrola rakietek.

W 1. Grand Prix Polski Juniorów, rozgrywanym w dniach 11 – 13 października ub.r. w Brzegu Dolnym, triumfowali Natalia Bajor oraz Patryk Zatówka. Reprezentantka KU AZS UE Wrocław pokonała w finale Paulinę Knyszewską z KS Bronowianka Kraków, a na miejscach 3 – 4 sklasyfikowane zostały Honorata Olczak (MRKS Gdańsk) i Katarzyna Galus (LUKS Skrzyszów).

Z kolei w kategorii seniorów Patryk Zatówka w finale okazał się lepszy od Jakuba Folwarskiego (MKS Pogoń Siedlce), zaś miejsca 3 – 4 zajęli Sławomir Dosz (LKS Pogoń Lębork) oraz Jan Szymczyk (UKS Huragan Sosnowiec).

Materiały do pobrania

1. Komunikat 2. Grand Prix Polski Juniorów
2. Program minutowy 2. Grand Prix Polski Juniorów
3. Ostateczna lista 278 zawodniczek i zawodników uprawnionych do startu
4. Gra pojedyncza juniorek – turniej eliminacyjny
5. Gra pojedyncza juniorów – turniej eliminacyjny
6. Gra pojedyncza juniorek – turniej grupowy, główny i pocieszenia
7. Gra pojedyncza juniorów – turniej grupowy, główny i pocieszenia