Trzy polskie kluby – Enea Siarkopol Tarnobrzeg oraz Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki i Dekorglass Działdowo – wystąpią w rozpoczętych już rozgrywkach Ligi Mistrzów Kobiet i Mężczyzn. W dniach 15-17 września Mistrz Polski Dekorglass, jako pierwszych z naszych klubów, zagra w Jekaterynburgu w I rundzie grupowej.

Mistrzynie Polski Enea Siarkopol Tarnobrzeg będą rywalizować w grupie D Ligi Mistrzyń z austriackim Linz AG Froschberg i francuskim Saint-Denis US 93. Trzeciego rywala wyłonią kwalifikacje z udziałem Tecnigen Linares i TT Moravsky Krumlov.

W Hiszpanii Tecnigen Linares wygrał 3:2, a dwa punkty zdobyła Roxana Istrate, która pokonała po 3:2 Nikitę Petrovovą i Bernadette Balint. Rewanż 18 września w czeskim Krumlovie.

W Lidze Mistrzów mężczyzn 8 klubów zostało rozstawionych, w tym Wicemistrz Polski Dartom Bogoria Grodzisk Maz. Zaczną one rywalizację od II fazy grupowej, a już dziś wiadomo, że jednym z przeciwników Dartomu Bogorii będzie Gazprom Fakiel Orenburg w składzie z Dimitrijem Ovtcharovem, Vladimirem Samsonovem, Hugo Calderano, Marcosem Freitasem i Lin Yun-ju.

Od środy do piątku w I rundzie zagra Dekorglass zagra z TTSC UMMC-Elem. Jekaterynburg (15.09), czeskim TTC Ostrava 2016 (16.09) i włoskim Top Spin Messina Fontalba (17.09).

Mistrz Lotto Superligi Dekorglass Działdowo jest już w Rosji w składzie: Jakub Dyjas, Szwed Truls Moregard, Patryk Chojnowski i trener Michał Dziubański.

Trwają już rozgrywki w grupie A w Rumuniii z udziałem – CSS-SZAK Odorheiu Secuiesc (gospodarz), GDCS Juncal (Portugalia), CTT Borges (Hiszpania), AS Pontoise Cergy (Francja).

W pierwszej kolejce CSS-SZAK Odorheiu Secuiesc przegrał z AS Pontoise Cergy 0:3 (Uentin Robinot, Emmanuel Lebesson, Adrien Mattenet), a GDCS Juncal z CTT Borges 1:3 (Kirill Shuets – Viktor Brodd 2, Joan Masip).