Tenisistki stołowe JKTS-u Jastrzębie-Zdrój wracają do Ekstraklasy kobiet. Po rocznej przygodzie z 1. ligą zespół ze Śląska ponownie występował będzie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Drużyna JKTS-u w decydujących spotkaniach barażowych okazała się lepsza od Polmleku Lidzbark Warmiński. W pierwszym spotkaniu obydwu ekip padł wynik remisowy 5:5, a w rewanżu zwycięstwo odniosła ekipa ze Śląska 6:4.

Spotkania barażowe stały na bardzo wysokim poziomie. Już pierwsze spotkanie nas zaskoczyło. Przy stole zawodniczki grały bardzo dobrze. Cieszymy się z powrotu do Ekstraklasy, bo równie dobrze mogliśmy przegrać z Polmlekiem – mówi Roman Fajkus z JKTS-u.

Sezon 2012/2022 był bardzo udany dla „świeżo upieczonego” beniaminka Ekstraklasy kobiet. Oprócz wygranych baraży, jastrzębianki triumfowały w fazie zasadniczej grupy południowej 1. ligi. Zespół z województwa śląskie w 20 spotkaniach zanotował 17 zwycięstw i doznał trzech porażek.

Początek sezonu mieliśmy rewelacyjne. Z meczu na mecz graliśmy coraz lepiej. Niestety, na początku roku dopadły nas problemy kadrowe, głównie spowodowane pandemią koronawirusa. To sprawiło, że do końca rundy zasadniczej musieli oglądać się za siebie i walczyć o pierwsze miejsce. Na szczęście zwycięstwa w ostatnich dwóch spotkaniach – z Nadarzynem i Grodziskiem Mazowieckim zapewniły nam triumf w grupie południowej – dodał Fajkus.

Barw JKTS-u Jastrzębie Zdrój w tym bardzo udanym sezonie reprezentowały Julia Bartoszek, Anna Kubiak, Agata Paszek, Patryka Paszek-Jemilianowicz, Sabina Durak, Angelika Janik i Nikola Ratajczyk.