Na ten moment z niecierpliwością czekali fani tenisa stołowego na całym świecie. Po wielu miesiącach przerwy w dniach 8-11. listopada rozegrany zostanie pierwszy, międzynarodowy turniej w czasach pandemii koronawirusa – Puchar Świata kobiet. Gospodarzem zawodów będzie chińskie miasto Weihai.

W 23. edycji Pucharu Świata kobiet udział weźmie 21 zawodniczek. Rywalizacja w Weihai została podzielona na dwa etapy. W pierwszym, trzynaście tenisistek stołowych zostało podzielonych na cztery grupy eliminacyjne. W fazie pucharowej, która będzie drugim etapem zmagań w Weihai, zagra 16 zawodniczek (osiem najwyżej rozstawionych i dwie najlepsze z każdej grupy eliminacyjnej).

Faworytkami imprezy w Chinach będą zawodniczki gospodarzy – Chen Meng oraz Sun Yingsha. Do walki o czołowe lokaty z pewnością włączy się także Japonka Mima Ito, która zajmuje aktualnie drugie miejsce w rankingu światowym. W Weihai nie zabraknie także sklasyfikowanych w czołowej „10” świata Cheng I-Ching (Tajwan), Kasumi Ishikawy (Japonia) i Feng Tianwei (Singapur), dla której będzie to już dziesiąty w karierze start w Pucharze Świata kobiet.

Tylko raz w historii Pucharu Świata kobiet zawody wygrała zawodniczka spoza Chin. W 2016 roku na najwyższym stopniu podium stanęła Miu Hirano z Japonii, która w końcowej klasyfikacji wyprzedziła Cheng I-Ching (Tajwan) i Feng Tianwei (Singapur). Najlepszą zawodniczką w historii pod względem zwycięstw w Pucharze Świata kobiet jest Liu Shiwen. Chinka w tych prestiżowych zawodach triumfowała pięciokrotnie. Po cztery triumfy mają na swoich kontach Zhang Yining i Wang Nan.

Podział na grupy:

grupa 1: Jeon Jihee (Korea Południowa), Han Ying (Niemcy), Britt Eerland (Holandia)
grupa 2: Adriana Diaz (Portoryko), Lily Zhang (USA), Zhang Mo (Kanada), Margaryta Pesotska (Ukraina)
grupa 3: Petrissa Solja (Niemcy), Chen Szu-Yu (Tajwan), Wu Yue (USA)
grupa 4: Suh Hyowon (Korea Południowa), Bernadette Szocs (Rumunia), Dina Meshref (Egipt)