Od wtorku, 11 sierpnia w Sępólnie Krajeńskim w województwie kujawsko-pomorskim odbywać się będzie kolejne zgrupowanie reprezentacji Polski. Biało-Czerwoni przygotowują się do zaplanowanych w dniach 15-20 września Indywidualnych Mistrzostw Europy w Warszawie.

– Nigdy wcześniej jako drużyna narodowa nie mieliśmy obozu w Sępólnie Krajeńskim, jako zawodnik także nie grałem w tym mieście. Cieszę się, że będziemy mogli w dobrych warunkach popracować na kolejnym zgrupowaniu przed IME – mówi Tomasz Krzeszewski, trener kadry seniorów.

Podobnie jak na pierwszym zgrupowaniu w czasie pandemii, które odbyło się w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie, w składzie są m.in. wszyscy zawodnicy ostatnio grający w reprezentacji, tj. Jakub Dyjas, Marek Badowski, Samuel Kulczycki i Maciej Kubik.

– Skład osobowy jest taki sam jak w lipcu w Cetniewie. Oprócz wymienionej czwórki trenować będą także Patryk Zatówka, Konrad Kulpa, Tomasz Kotowski, Miłosz Redzimski, Artur Grela i sparingpartner Przemysław Walaszek – dodał selekcjoner.

Na kwiecień Polski Związek Tenisa Stołowego planował rozegranie w Sępólnie Krajeńskim Indywidualnych i Drużynowych Młodzieżowych Mistrzostwa Polski.

– Niektórzy z powołanych zawodników rocznikowo są młodzieżowcami, część to jeszcze młodsi wiekowo tenisiści stołowi. Z pewnością przyjazd reprezentacji kraju będzie ważnym wydarzeniem nie tylko dla sympatyków sportu w Sepólnie Krajeńskim – dodał Tomasz Krzeszewski.

Wcześniej kadrowicze trenowali we wspomnianym Cetniewie oraz w Ostródzie, uczestniczyli w kilku turniejach, w tym na obozie reprezentacji.

– Zaplanowany mamy jeszcze obóz międzynarodowy w Cetniewie, w dniach 6-12 września, czyli tuż przed Indywidualnymi Mistrzostwami Europy w Warszawie, a zaraz po inauguracji rozgrywek Lotto Superligi – mówi trener Biało-Czerwonych.