W poniedziałek w Ostródzie rozpoczęło się zgrupowanie reprezentacji Polski juniorów. – W pierwszym obozie udział bierze 12. zawodników, którzy byli w szerokim składzie kadry kadetów i juniorów na Mistrzostwa Europy w Zagrzebiu – mówi Patryk Jendrzejewski, trener reprezentacji Polski juniorów.

W Ostródzie w pierwszym obozie przygotowawczym trenuje czterech juniorów (Łukasz Sokołowski, Michał Małachowski, Patryk Pyśk, Szymon Kolasa) oraz ośmiu kadetów (Miłosz Redzimski, Alan Kulczycki, Mateusz Zalewski, Miłosz Sawczak, Dawid Michna, Michał Galas, Dawid Jadam, Mateusz Żelengowski). Zajęcia treningowe prowadzą trenerzy Patryk Jendrzejewski i Jakub Perek.

– W Ostródzie brakuje tylko Samuela Kulczyckiego i Macieja Kubika, którzy przebywają w Oschenhausen i tam przygotowują się do startu rozgrywek – informuje Jendrzejewski. Trener naszej juniorskiej kadry dodał, że aktualnie zawodnicy i sztab szkoleniowy skupiają się na przygotowaniach do nowego sezonu. – W związku z tym, że odwołane zostały Mistrzostwa Europy kadetów i juniorów, zgrupowanie w Ostródzie traktujemy jako pierwszy etap przygotowań do nowego sezonu – dodaje trener.

W Ostródzie reprezentacja Polski juniorów trenować będzie do 30. lipca. Kolejne dwa obozy odbędą się w Gdańsku (w dniach 3-13. sierpnia i 18-28. sierpnia).