W niedzielę w Wiśle zakończyło się kolejne zgrupowanie reprezentacji Polski juniorów osób niepełnosprawnych w tenisie stołowym. Młodzi sportowcy trenowali pod okiem m.in. Marka Biernata, koordynatora reprezentacji Polski juniorów osób niepełnosprawnych.

Kadrowicze w Wiśle przebywali osiem dni. W tym czasie prowadzone był treningi zgodnie z zachowaniem wszystkich norm bezpieczeństwa w związku z pandemią koronawirusa. Obóz był jednym z etapów przygotowań do Igrzysk Paraolimpijskich w Paryżu w 2024 i Los Angeles w 2028 roku.

– Skupiliśmy się na regularności uderzeń. Treningi odbywały się także z myślą o najbliższych turniejach z cyklu Grand Prix Polski osób niepełnosprawnych – mówi Marek Biernat, jeden z trenerów reprezentacji Polski osób niepełnosprawnych.

W zgrupowaniu w Wiśle udział wzięło dziesięciu zawodników: Barbara Jabłonka, Magdalena Sutkowska-Pawłasek, Piotr Mańturz, Marcin Mroczka, Kamil Kowalski, Marcin Zieliński, Piotr Dobrzyński, Paweł Kuderski, Ewa Cychowska i Robert Cwenar. Nad treningami czuwała doświadczona kadra trenerska nadzorowana przez Marka Biernata, trenera koordynatora reprezentacji Polski juniorów. Ponadto w zajęciach uczestniczyli także Marek Konieczka (trener ds. szkoleniowych), Małgorzata Fijałek-Żuk (psycholog) i Agata Ciesielska (fizjoterapeutka).