Reprezentacja Polski juniorek ma za sobą pierwsze zgrupowanie przed nowym sezonem. Czołowe zawodniczki naszego kraju do lat 18 w pierwszych dniach lipca trenowały w Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby w Gdańsku.

W pierwszym wakacyjnym obozie udział wzięły cztery reprezentantki Polski. Na gdańskich obiektach trenowały Natalia Szymczyk (Skarbek Tarnowskie Góry), Klaudia Franaszczuk (Skarbek Tarnowskie Góry), Ilona Sztwiertnia (Bronowianka Kraków) i Anna Brzyska (PKS Kolping Frac Jarosław). – Obóz w Gdańsku dał mi odpowiedź na pytanie, w jakiej dyspozycji znajdują się obecnie nasze zawodniczki. Trzeba przyznać, że kadrowiczki bardzo dobrze przepracowały okres pandemii – powiedział Alan Woś, trener reprezentacji Polski juniorek.

Pierwotnie zorganizowane w dniach 5-12. lipca zgrupowanie w Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby miało być pierwszym etapem przygotowań do Mistrzostw Europy juniorów i kadetów w Zagrzebiu. W ostatnich dniach Europejska Unia Tenisa Stołowego zdecydowała jednak, że impreza w 2020 roku się nie odbędzie.

– Zgrupowanie miało być jednym z etapów przygotowań do juniorskich Mistrzostw Europy. Przeprowadziliśmy dużo jednostek treningowych, głównie skupiając się na serwisie i odbiorze. Do tego doszło także wiele gier kontrolnych. Po decyzji ETTU o odwołaniu turnieju w Zagrzebiu zdecydowaliśmy się zmienić tok przygotowań – dodaje Woś, który na co dzień jest jednym z wyróżniających się zawodników na zapleczu LOTTO Superligi.

Kolejne zgrupowania reprezentacji Polski juniorek zaplanowano w dniach 1-11. sierpnia i 15-29. sierpnia w Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby w Gdańsku. – W związku z tym, że główna impreza jaką są Mistrzostwa Europy juniorów i kadetów została odwołana, koncentrujemy się teraz na przygotowaniach do nowego sezonu – zakończył Alan Woś.