27. czerwca w hali sportowej SP nr 2 w Kraśniku odbył się IV Ogólnopolski Rodzinny Festiwal Tenisa Stołowego o Puchar Ministra Sportu.

Do zawodów zgłosiło się niemal 200 uczestników. Mając na uwadze obostrzenia związane z obowiązującym reżimem sanitarnym oraz porozumienie z resortem sportu, liczbę startujących ograniczono do 120 osób. W zawodach, których celem było propagowanie aktywności fizycznej w rodzinnym gronie, wystartowali przedstawiciele dziesięciu województw: łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, śląskiego, świętokrzyskiego, podlaskiego, podkarpackiego, warmińsko – mazurskiego, wielkopolskiego i lubelskiego.

Uroczystego otwarcia turnieju dokonali: Poseł na Sejm RP Pan Kazimierz Choma, Dyrektor Departamentu Promocji, Sportu i Turystyki UMWL Pan Artur Domański, który reprezentował Marszałka Jarosława Stawiarskiego, kierownik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Kraśnik Krzysztof Babisz oraz Prezes Szkolnego Klubu Tenisa Stołowego „Dwójka” Kraśnik Pani Wiesława Mazurek. Owocnej rywalizacji w duchu zasad fair-play życzyła Minister Sportu Pani Danuta Dmowska-Andrzejuk w skierowanym do wszystkich uczestników liście okolicznościowym.

W rodzinnym turnieju drużynowym rywalizacja toczyła się w dwóch kategoriach, w których rodzic, babcia lub dziadek grali z dzieckiem do lat 13 lub w wieku 14-17 lat. Równolegle z nim rozgrywane były zmagania indywidualne.

W kategorii pierwszej najlepszą rodziną okazali się Szymon i Jacek Flaumenhaft z Jarosławia. Puchar Ministra Sportu i Turystyki za zwycięstwo w drugiej kategorii otrzymali Artur i Tomasz Słomka z Niedrzwicy Dużej. W turnieju „OPEN” zwyciężył Patryk Bielecki z Dekorglassu Działdowo.

Podczas ceremonii dekoracji zawodnikom zostały wręczone puchary, medale, dyplomy i nagrody rzeczowe. Uczestnicy zawodów podkreślali wzorową organizację oraz świetną atmosferę, która panowała podczas niedzielnego wydarzenia.

Organizatorem przedsięwzięcia był Szkolny Klub Tenisa Stołowego „Dwójka” Kraśnik. Zadanie było finansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, przy wsparciu Miasta Kraśnik oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.

Medaliści:

kategoria I:
1. Szymon i Jacek Flaumenhaft – Jarosław
2. Adam i Ryszard Smoter – Warszawa
3. Hubert i Paweł Winkler – Wojnicz
3. Wiktoria i Krzysztof Saleccy – Fajsławice

kategoria II:
1. Artur i Topmasz Słomka – Niedrzwica Duża
2. Aleksandra i Marcin Jarkowscy – Białystok
3. Sylwia i Krzysztof Stala – Tarnobrzeg
3. Jakub i Zbigniew Chmielowscy – Ustrzyki Dolne

Open:
1. Patryk Bielecki – Działdowo
2. Brud Szymon – Jarosław
3. Dawid Jadam – Jarosław
3. Grzegorz Jeż – Stalowa Wola