W Jarosławiu odbył się turniej „Od Skrzata do Mistrza Świata”. Udział w nim wzięło ponad 115 dzieci z całej Polski. Zawody zostały objęte honorowym patronatem wiceministra sportu, Pana Jarosława Stawiarskiego i MSiT oraz starosty jarosławskiego, Pana Tadeusza Chrzana.

Takiej imprezy w Jarosławiu dawno nie było! Ponad 115 młodych tenisistów stołowych rywalizowało w ogólnopolskim turnieju „Od Skrzata do Mistrza Świata”. Wszystko pod honorowym Patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, Powiatu Jarosławskiego oraz Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

W hali PWSTE od samego rana rywalizowali najmłodsi pingpongiści z całego kraju. Imprezę otworzył starosta jarosławski, Pan Tadeusz Chrzan.

– Bardzo się cieszę, że niedzielny poranek mogę rozpocząć wśród Was. Liczba uczestników robi wrażenie. Życzę Wam udanej zabawy i dobrych wyników – powiedział.

Oprócz Powiatu Jarosławskiego patronat honorowy objął nad imprezą wiceminister sportu, Pan Jarosław Stawiarski i jego resort oraz Polski Związek Tenisa Stołowego.

– Nie przypominam sobie, kiedy w Jarosławiu mieliśmy jakąkolwiek imprezę z tak zacnym patronem. Takie działanie znacznie podnosi rangę wydarzenia. Ogromnie się cieszę z frekwencji. Oby więcej takich zawodów w naszym mieście – powiedział organizator turnieju i zarazem wiceprezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego, Kamil Dziukiewicz.

– Pan wiceminister sportu Jarosław Stawiarski nie mógł pojawić się osobiście w Jarosławiu, ale kazał serdecznie pozdrowić wszystkich uczestników i życzyć Wam dobrej zabawy – dodał członek Zarządu PZTS, Artur Domański.

W sumie w zawodach zagrało ponad 115 pingpongistów. Każdy z nich otrzymał pamiątkowy kubek i koszulkę. Miłą niespodzianką byłą też pizza, którą częstowali organizatorzy. Wrażenie na uczestnikach zrobiły też nagrody i okazałe puchary dla najlepszych.

Wśród skrzatów triumfowali: Zuzanna Pekarczyk (LKS Piotrowice) i Piotr Łącki (Start Nowy Sącz).

W gronie młodzików i żaczek najlepsi okazali się: Natalia Bogdanowicz (Warmia Lidzbark Warmiński) oraz Kacper Turecki (Gryf Gdów).

SZCZEGóŁOWE WYNIKI

kat. Skrzatek (ur. w 2010 roku i młodsze)
kat. Skrzatów (ur. w 2010 roku i młodsi)

kat. Młodziczek i Żaczek – (ur. w latach od 2006 do 2009 r.)
kat. Młodzików i Żaków – (ur. w latach od 2006 do 2009 r.)