Miłosz Redzimski i Wiktoria Wróbel zostali w chorwackim Varazdinie mistrzami Europy kadetów w grze mieszanej.

W finałowym spotkaniu nasi reprezentanci pokonali czesko-ukraiński duet: Martin Sip/Veronika Matiunina 3:0 (11:5, 11:5, 11:9). We wcześniejszych spotkaniach Redzimski i Wróbel ograli również Lleytona Ullmanna i Annett Kaufmann (Niemcy), Iuliana Chiritę i Biancę Mei Rosu (Rumunia), Alekseia Samokhina i Ekaterinę Ivanovą (Rosja), Mihę Podobnika i Sarę Tokic (Słowenia) oraz Balazsa Vorosa i Norę Tanacs (Węgry).

Miłosz Redzimski i Wiktoria Wróbel to kolejni reprezentanci naszego kraju, którzy wywalczyli złote medale Mistrzostw Europy kadetów w tej konkurencji. W 2004 roku w Budapeszcie pierwsze miejsce wspólnie z Czechem Frantiskiem Plackiem zajęła Natalia Partyka, a w 1995 roku na najwyższym stopniu podium stanęli Jarosław Tomicki i Miao Miao.

Zarówno dla Redzimskiego jak i Wróbel to drugie krążki wywalczone w Varazdinie. Tenisista stołowy Bogorii Grodzisk Mazowiecki zapewnił sobie także już miejsce na podium w grze podwójnej, a jutro stanie przed szansą zdobycia medalu w grze pojedynczej.