Znakomite informacje napłynęły do nas z czeskiego Hodonina. Miłosz Redzimski i Łukasz Sokołowski wygrali zmagania w Czech Junior Open w grze podwójnej. Turniej zaliczany jest do cyklu ITTF World Junior Circuit Premium.

Biało-czerwoni w spotkaniu finałowym pokonali włoski duet Marco Cappuccio/Andrea Puppo 3:1 (9:11, 11:8, 11:6, 12:10). We wcześniejszych rundach Redzimski i Sokołowski wyeliminowali m.in. Nicholasa Luma i Finna Luu z Australii czy Changa Yu-Ana i Lin Tung-Weia z Tajwanu. Miłosz Redzimski jest na co dzień zawodnikiem Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki, a Łukasz Sokołowski występuje w 1-ligowych Morlinach Ostróda.

W turnieju w Hodoninie wystąpiły także inne polskie pary. Rozstawieni z numerem „jeden” Samuel Kulczycki i Maciej Kubik odpadli w 1/8 finału po porażce z Węgrami – Olivierem Bothem i Akosem Kishegyi 1:3. W gronie juniorek z bardzo dobrej strony zaprezentowały się Ilona Sztwiertnia i Natalia Szymczyk, które przegrały dopiero w ćwierćfinale z późniejszymi triumfatorkami – Darya Kisiel (Białoruś) i Jamilą Laurenti (Włochy).