Jak za dawnych lat Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki polskim składem zagra na wyjeździe przeciwko Borussii Düsseldorf w Lidze Mistrzów. W piątkowy wieczór wystąpią sami juniorzy: 16-letni Miłosz Redzimski oraz 17-latkowie Michał Gawlas i Jacek Mitas.

– Panos Gionis poczuł ból w ścięgnie Achillesa. Wrócił do Grecji na badania i nie zagra w rewanżu z Borussią – mówi Tomasz Redzimski, trener Mistrzów Polski.

Piątkowe spotkanie rozpocznie się o g. 19:00 w Düsseldorfie (grupa A). Gospodarze mają zapewniony awans do półfinału Ligi Mistrzów, zaś Dartom Bogoria wystąpi w ćwierćfinale Pucharu Europy.

Warto przypomnieć, że pod koniec 2011 roku polskim składem zespół z Grodziska Mazowieckiego pokonał Borussię w jej hali 3:1, a grali Wang Zeng Yi (2 pkt), Robert Floras (1), Daniel Górak.

W tym sezonie, zaledwie 2 tygodnie temu, Dartom Bogoria rozegrał fantastyczne spotkanie przed swoją publicznością z Borussią. Miłosz Redzimski wygrał ze słynnym Timo Bollem, a Panagiotis Gionis pokonał Qiu Danga. Ostatecznie mistrzowie kraju, trenowani przez Tomasza Redzimskiego, po niesamowitej walce ulegli 2:3.

Z kolei w sobotę ostatni mecz w Lidze Mistrzów 2022/23 rozegra Dekorglass Działdowo, a rywalem w Lizbonie będzie Sporting (grupa C). W składzie są Jakub Dyjas, Kaii Konishi, Jonathan Groth, Xu Wenliang.

We wtorek Dekorglass zmierzył się u siebie z TTC Neu Ulm naszpikowanym gwiazdami tenisa stołowego. Fantastycznie spisał się Jakub Dyjas, który ograł rywali z TOP 5 listy światowej – Tomokazu Harimoto i Trulsa Moregarda. Zespół z Działdowa przegrał 2:3, ale znów potwierdził, że polskie kluby mogą walczyć jak równy z faworytami LM.