Fan Zhendong i jego rodaczka Chen Meng nadal pozostają liderami rankingu światowego. We wtorek Międzynarodowa Federacja Tenisa Stołowego opublikowała po wielu miesiącach przerwy zaktualizowany ranking uwzględniający cztery imprezy rozegrane w Chinach – Puchar Świata kobiet i mężczyzn, ITTF Finals oraz WTT.

W czołowej „trójce” listy światowej mężczyzn nie zanotowaliśmy zmian. Na czele znajduje się triumfator Pucharu Świata mężczyzn – Fan Zhendong. Drugie miejsce zajmuje Xu Xin, a na trzeciej pozycji sklasyfikowany jest zwycięzca ostatniej międzynarodowej imprezy w Makau – Ma Long.

Na czwarte miejsce w rankingu ITTF awansował Lin Gaoyuan. Chińczyk zepchnął z tej lokaty Tomokazu Harimoto z Japonii, który w grudniowym notowaniu listy światowej plasuje się na piątej pozycji. Kolejne lokaty zajmują Hugo Calderano (Brazylia), Lin Yun-Ju (Tajwan) i Mattias Falck (Szwecja).

Liderką rankingu kobiet pozostaje nadal Chen Meng. Najlepsza zawodniczka rozegranego w Zhengzhou ITTF Finals o ponad trzy tysiące punktów rankingowych wyprzedza drugą w klasyfikacji Sun Yingsha. Zwyciężczyni turnieju WTT w Makau w grudniowym notowaniu listy światowej wyprzedziła dotychczasową wiceliderkę – Mimę Ito z Japonii.

Łącznie w najlepszej „10” rankingu Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego kobiet sklasyfikowanych jest aż siedem zawodniczek z Chin. Oprócz Chen Meng i Sun Yingsha są to Wang Manyu (4), Ding Ning (5), Zhu Yuling (6), Liu Shiwen (7) i Wang Yidi (10).

Najlepsze miejsca w grudniowym notowaniu listy światowej spośród biało-czerwonych zajmują Li Qian (33. miejsce) i Jakub Dyjas (65. pozycja).