Na 1. rundzie Natalia Partyka i Katarzyna Grzybowska zakończyły udział w turnieju gry pojedynczej ITTF World Tour Qatar Open, rozgrywanego w Dausze. Reprezentantkom Polski pozostaje jeszcze walka w turnieju gry podwójnej. Zarówno Natalia Partyka, jak i Katarzyna Grzybowska w czwartkowych meczach stawiły czoło rywalkom wyżej sklasyfikowanym w światowym rankingu ITTF.

Partyka, przed rozpoczęciem turnieju sklasyfikowana na pozycji 92. w rankingu ITTF, po bardzo zaciętym pojedynku musiała uznać wyższość Doo Hoi Kem z Hongkongu, sklasyfikowanej na 53. miejscu.

Przeciwniczka Partyki pewnie wygrała pierwszego i drugiego seta, w kolejnych dwóch partiach oddając inicjatywę reprezentance Polski. Po sześciu partiach był remis 3:3, a w ostatniej odsłonie więcej nerwów zachowała Doo Hoi Kem, triumfując 11:6 i awansując do 2. rundy.

Jednego seta w turnieju głównym gry pojedynczej wygrała Katarzyna Grzybowska (144.), której przyszło mierzyć się z Koreanką Jeon Jihee. Polki nie kończą jednak przygody z ITTF World Tour Qatar Open – w piątek czeka je pojedynek 1/8 finału gry podwójnej z koreańską parą Park Youngsook / Yang Haeun.

Wyniki turnieju gry pojedynczej Qatar Open kobiet:

1. runda (1/32 finału):
Katarzyna Grzybowska – Jeon Jihee (Korea Płd.) 1:4 (10:12, 7:11, 7:11, 11:9, 6:11)
Doo Hoi Kem (Hongkong) – Natalia Partyka 4:3 (11:5, 11:4, 7:11, 7:11, 11:7, 8:11, 11:6)