Rozpoczyna się decydująca faza pucharowa w kontynentalnych rozgrywkach w tenisie stołowym. Polskie kluby zagrają już wkrótce w ćwierćfinałach Ligi Mistrzów kobiet i Pucharu Europy mężczyzn.

Na tym etapie ETTU przyznaje punkty za każdy mecz, jak w polskiej Lotto Superlidze, czyli 3 za zwycięstwo 3:0 lub 3:1, 2 za wygraną 3:2 oraz 1 za porażkę 2:3. W przypadku „remisu” w dwumeczu dojdzie do tzw. dogrywki, w której triumfuje ten zespół, którego dwaj zawodnicy wygrają swoje jednosetowe pojedynki.

Jako pierwszy w 1/4 finału zagra Dekorglass Działdowo, który zmierzy się w niedzielę, 22 stycznia o 15.00 z Solex Consult TT Wiener Neustadt na wyjeździe.

Rewanżowe spotkanie odbędzie się za niecały tydzień, tj. w czwartek, 26 stycznia o 15.30 w Działdowie.

Następnie w ćwierćfinale Ligi Mistrzyń broniąca tytułu Enea Siarkopol Tarnobrzeg będzie rywalizować z TTC Novi Sad.
Mecze rozegrane zostaną we wtorek, 24 stycznia o 18.30 w Nowym Sadzie oraz w czwartek, 26 stycznia o 18.00 w Tarnobrzegu.

Szczególnie ciekawie dla polskich kibiców zapowiadają się spotkania Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki. To Wicemistrz i Mistrz Polski, którzy zmierzą się w ćwierćfinale Pucharu Europy. Co ciekawe, lepszy z tej pary w półfinale może zagrać z Dekorglassem.

W Bydgoszczy spotkanie zaplanowano na 28 stycznia o 16.00, a w Grodzisku Mazowieckim na 10 lutego o 17.00.