Mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro i wicemistrzyni z Londynu Chinka Ding Ning po raz trzeci zwyciężyła w Pucharze Świata. W niedzielnym finale w chińskim Chengdu wygrała z rodaczką, ubiegłoroczną triumfatorką Zhu Yuling 4:0.

Poprzednio Ding Ning była najlepsza w PŚ w 2011 i 2014 roku.

Niedzielne spotkanie było powtórką finału mistrzostw świata z 2017 roku w Duesseldorfie, gdzie również wygrała Ding Ning. Na jej koncie są trzy tytuły mistrzyni globu w singlu.

W całych zawodach w Chengdu Ding Ning straciła zaledwie jednego seta – w meczu 1/4 finału z Koreanką Suh Hyowon.

W PŚ nie uczestniczyły reprezentantki Polski: złota medalistka mistrzostw Europy Li Qian i brązowa Katarzyna Grzybowska-Franc. Jedyną pingpongistką ze Starego Kontynentu w ćwierćfinale była Austriaczka Sofia Polcanova.

Ding Ning – Zhu Yuling 4:0 (11:9, 11:8, 12:10, 11:8).