Tenisistki stołowe PGE Fibrain AZS Politechnika Rzeszów i tenisiści stołowi Energii Manekin Toruń zwyciężyli w Drużynowym Pucharze Polski. Dla klubu z Podkarpacia była to trzecia wygrana w tym prestiżowym turnieju, a ekipa z Grodu Mikołaja Kopernika po raz drugi w historii sięgnęła po Puchar Polski. Turnieje finałowe rozegrane zostały w Częstochowie (kobiety) i Piasecznie (mężczyźni).

W meczach o pierwsze miejsce, Mistrzynie Polski PGE Fibrain AZS Politechnika Rzeszów pokonały Bebetto AZS UJD Częstochowa 4:2, zaś Energa Manekin Toruń wygrała z Returnem Piaseczno 4:0.

W spotkaniach o trzecie lokaty, Energa Manekin Toruń (kobiety) wygrała z Lewartem AGS Lubartów 4:1, a Palmiarnia Zielona Góra pokonała PGE Fibrain AZS Politechnika Rzeszów (mężczyźni) 4:3.

Wyniki:

mężczyźni

finał: Energa Manekin Toruń – Return Piaseczno 4:0 (Dimitrije Levajac, Lubomir Pistej, Konrad Kulpa i debel Dimitrije Levajac/Lubomir Pistej)

o 3 miejsce: Palmiarnia Zielona Góra – PGE Fibrain AZS Politechnika Rzeszów 4:3 (Samuel Michna 2, Patryk Żyworonek, Dawid Staniowski – Maciej Domin, Patryk Dziuba i Patryk Dziuba/Szymon Flaumenhaft)

kobiety

finał: PGE Fibrain AZS Politechnika Rzeszów pokonały Bebetto AZS UJD Częstochowa 4:2 (Ilona Sztwiertnia 2, Zuzanna Wielgos i debel Ilona Sztwiertnia/Zuzanna Wielgos – Emiko Taguchi 2)

o 3 miejsce: Energa Manekin Toruń – Lewart AGS Lubartów 4:1 (Katarzyna Rajkowska 2, Katarzyna Palacz, Maja Kurzawska – Anna Lipska/Aleksandra Zgierska)

Wyniki półfinałów:

kobiety: PGE Fibrain AZS Politechnika Rzeszów – Lewart AGS Lubartów 4:1, Bebetto AZS UJD Częstochowa – Energa Manekin Toruń 4:0

mężczyźni: Energa Manekin Toruń – PGE Fibrain AZS Politechnika Rzeszów 4:0, Return Piaseczno – Palmiarnia Zielona Góra 4:3