W dniach 11-12 czerwca odbędą się finałowe turnieje Drużynowego Pucharu Polski. Kobiety zagrają w sobotę we Wrocławiu, a mężczyźni w niedzielę w Toruniu. Początek zawodów o g. 11:00.

KU AZS UE Wrocław jest nowo kreowanym Mistrzem Polski, a w podstawowym składzie grają pochodzące z Dolnego Śląska reprezentantki kraju: Natalia Bajor oraz siostry Katarzyna i Anna Węgrzyn.

Wrocławski zespół ma szansę na historyczny dublet. W sobotę ich rywalkami będą zespoły KTSK GOSRiT Luzino, ATS Lublin i KU AZS Politechniki Rzeszowskiej.

Następnego dnia mężczyźni rywalizować będą w Toruniu, a poza występującym w LOTTO Superlidze miejscowym Energa KTS (2-krotnie już wywalczył srebro w pucharze kraju) wystąpią ATS Lublin, UKS Olesno i ZKS Zielona Góra.

Torunianie przed 2 miesiącami grali w ćwierćfinale play-off superligi, zaś przeciwnicy walczą w ligowych barażach. UKS Olesno już wywalczył awans do Lotto Superligi, a w piątek 10 czerwca powrót do najwyższej ligi może przypieczętować ZKS Zielona Góra. Na wyjeździe pokonał KTS Gliwice 9:1, a teraz zagra u siebie.

Z kolei ATS Lublin walczy z Energą Morlinami II Ostróda w barażach o występy w 1 lidze. Lublinianie u siebie przegrali 4:6, a rewanż 10 czerwca w Ostródzie.

– Chcielibyśmy wygrać, zwłaszcza przed własną publicznością, ale to trudne zadanie, gdyż beniaminkowie Lotto Superligi są na fali. Beniaminkiem nazywam już ZKS Zielona Góra, bowiem przewaga z pierwszego meczu jest niezagrożona. A co do nas, raczej zagramy podstawą trójką, ale nie chcę niczego przesadzać. Jeśli w kadrze ktoś ma być z naszych młodych zawodników to będzie nim Dawid Michna – mówi Grzegorz Adamiak, trener Energi Manekina Toruń, który występował jako zawodnik m.in. w Zielonej Górze i Oleśnie.

Program turniejów finałowych Drużynowego Pucharu Polski

11 czerwca, kobiety
KU AZS UE Wrocław, KTSK GOSRiT Luzino, ATS Lublin, KU AZS Politechniki Rzeszowskiej.

12 czerwca, mężczyźni
Energa KTS Toruń, ATS Lublin, UKS Olesno, ZKS Zielona Góra