Zespół TTC Zugbrücke Grenzau, którego barwy reprezentuje Maciej Kubik, awansował do ćwierćfinału Pucharu Niemiec w tenisie stołowym. W najlepszej „8” tych rozgrywek znalazła się także drużyna Samuela Kulczyckiego – TTF Liebherr Ochsenhausen.

W 1/8 finału Pucharu Niemiec tenisiści stołowi TTC Zugbrücke Grenzau pewnie pokonali na wyjeździe występujący na co dzień w 2. Bundeslidze TTC indeland Jülich 3:0. Jedno „oczko” dla ekipy z Grenzau, w której przed laty z powodzeniem występowali m.in. Andrzej Grubba i Lucjan Błaszczyk, wywalczył Maciej Kubik. Polak w trzech setach uporał się z Laurensem Devosem. Pozostałe punkty dla gości padły łupem Yi-Hsina Fenga i Patricka Bauma.

Do ćwierćfinału awansowała także drużyna Samuela Kulczyckiego – TTF Liebherr Ochsenhausen. Niemiecki zespół mistrza Europy do lat 21 w 1/8 finału pokonał TSV Bad Königshofen 3:0. Tym razem Kulczyckiego zabrakło w składzie wicelidera Bundesligi.

Oprócz drużyn Macieja Kubika i Samuela Kulczyckiego do ćwierćfinałów awansowały także m.in. liderująca w niemieckiej Bundeslidze Borussia Düsseldorf czy TTC Neu-Ulm.

TTC indeland Jülich – TTC Zugbrücke Grenzau 0:3
Laurens Devos – Maciej Kubik 0:3 (7:11, 3:11, 5:11)
Florian Cnudde – Yi-Hsin Feng 0:3 (4:11, 3:11, 8:11)
Robin Devos – Patrick Baum 1:3 (11:13, 11:9, 9:11, 9:11)