Mistrz Polski Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki spotka się z Wicemistrzem Polski LOTTO Polskim Cukrem Gwiazdą Bydgoszcz, zaś ubiegłoroczny Mistrz Polski Dekorglass Działdowo zmierzy się z austriackim Solex Consult TT Wiener Neustadt. Tak wyglądają pary ćwierćfinałowe Pucharu Europy w sezonie 2022/23.

Zakończyła się decydująca II runda grupowa Ligi Mistrzów. Nasze drużyny – Dartom Bogoria i Dekorglass – zajęły 2 miejsca, co oznacza, że rywalizować będą teraz w 1/4 finału Europe Cup. W tej fazie rozgrywek jest LOTTO Polski Cukier Gwiazda, która od 1 do 3 rundy odniosła aż 7 zwycięstw w 8 spotkaniach.

Dla polskich kibiców szykuje się nie lada gratka w postaci bezpośredniej rywalizacji klubów z Bydgoszczy i Grodziska Mazowieckiego o półfinał Pucharu Europy. Dekorglass zagra z rywalami z Austrii, którzy w tamtym sezonie dotarli do finału (trofeum zdobył włoski USD Apuania Carrara Tennistavolo).

W pozostałych parach dojdzie do potyczek włosko-francuskich: USD Apuania Carrara – AS Pontoise Cergy TT i Top Spin Messina – GV Hennebont TT.

Wkrótce poznamy dokładne terminy meczów. Wiadomo, że pierwsze muszą się odbyć od 22 do 25 stycznia 2023 roku, zaś rewanżowe od 26 do 29 stycznia.

W tym czasie tenisistki stołowe Enei Siarkopolu Tarnobrzeg walczyć będą z serbskim TTC Novi Sad w ćwierćfinale Ligi Mistrzyń. Ekipa z Podkarpacia została klubowym Mistrzem Europy z 2019 i 2022 roku.

Wiadomo już, że półfinały Pucharu Europy i Ligi Mistrzów rozegrane zostaną 10-14 lutego, 15-19 lutego, zaś finały 11-16 kwietnia, 17-22 kwietnia.

W wielkim finale Europe Trophy jest KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów. O zwycięstwo rywalizować będzie 8 zespołów.