Nie udał się tenisistom stołowym Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki występ w pierwszym spotkaniu półfinałowym Pucharu Europy ETTU. Wicemistrzowie Polski przegrali w czwartkowy wieczór na wyjeździe z włoskim USD Apuania Carrara Tennistavolo 0:3.

Jeszcze przed rozpoczęciem czwartkowej potyczki jasne było, że o korzystny wynik drużynie Tomasza Redzimskiego w starciu z liderem Serie A będzie bardzo trudno. W pierwszym meczu półfinałowym szkoleniowiec Dartomu Bogorii nie mógł bowiem skorzystać z usług Chuang Chih-Yuana, Panagiotisa Gionisa czy Miłosza Redzimskiego.

Bez swoich największych gwiazd grodziszczanie nie potrafili nawiązać wyrównanej walki z USD Apuania Carrara Tennistavolo. Drużyna z Mazowsza przegrała we Włoszech 0:3, ulegając we wszystkich czwartkowych pojedynkach swoim rywalom 0:3. Porażki w grodziskiej ekipie zanotowali Michał Gawlas, Pavel Sirucek i Marek Badowski.

Wysoka porażka Dartomu Bogorii we Włoszech nie przekreśla jednak szans wicemistrza Polski na awans do wielkiego finału Pucharu Europy ETTU. W rewanżu, który zostanie rozegrany w Grodzisku Mazowieckim, podopieczni Tomasza Redzimskiego aby myśleć o awansie do kolejnej rundy muszą wygrać 3:0 lub 3:1, a następnie lepiej zaprezentować się w tzw. „złotym meczu”.

USD Apuania Carrara Tennistavolo – KS DARTOM BOGORIA Grodzisk Mazowiecki 3:0
Andrej GACINA – Michał GAWLAS 3:0 (11:5, 11:7, 11:3)
Lubomir PISTEJ – Pavel SIRUCEK 3:0 (11:7, 11:7, 11:8)
Mihai Razvan BOBOCICA – Marek BADOWSKI 3:0 (11:8, 11:8, 11:5)