W środę rano (12 stycznia) drużyna Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki poleciała do Kopenhagi na pierwszy, wyjazdowy mecz z Roskilde Bordtennis BTK 61 w ćwierćfinale Pucharu Europy ETTU. W składzie wicelidera Lotto Superligi jest m.in. 15-letni Miłosz Redzimski, Wicemistrz Świata Kadetów.

Ze względów zdrowotnych zabrakło głównego trenera Tomasza Redzimskiego, a pod jego nieobecność zespół poprowadzi Paweł Fertikowski ze sztabu szkoleniowego klubu z podwarszawskiego Grodziska.

Roskilde położone jest 30 km na zachód od duńskiej stolicy. To właśnie w tym mieście jutro o g. 19:00 Dartom Bogoria powalczy o awans do półfinału drugich pod względem ważności europejskich rozgrywek. Rewanż 21 stycznia o g. 18:00 w Grodzisku Mazowieckim.

W składzie na pierwsze spotkanie są Grek Panagiotis Gionis, Czech Pavel Sirucek i Miłosz Redzimski, który ma za sobą świetny poprzedni rok. W turniejach mistrzowskich w Chorwacji i Portugalii zdobył łącznie 6 medali Mistrzostw Świata Kadetów, Mistrzostw Europy Juniorów i Kadetów.

Pavel Sirucek wrócił do gry po kontuzji i od kilku tygodni ponownie występuje w Lotto Superlidze. Natomiast po 2-miesięcznej przerwie w zespole Dartomu Bogorii jest ponownie Panagiotis Gionis. Ostatnio zagrał w decydującej rundzie grupowej Ligi Mistrzów w Grodzisku Mazowieckim na początku listopada. Zdobył 2 punkty z SF SKK El Nino Praga, a przegrywał w pozostałych meczach.

O sile czwartkowego rywala polskiego zespołu decydują doświadczeni i bardzo doświadczeni zawodnicy jak 40-letni Michael Maze, były Mistrz Europy i brązowy medalista Mistrzostw Świata w singlu oraz brązowy medalista olimpijski z Aten w grze podwójnej z Finnem Tugwellem. Jeszcze starsi od niego są 42-letni Szwed Jens Lundqvist i 53-letni Duńczyk Allan Bentsen.

W sezonie 2018/19 Dartom Bogoria spotkał się z Roskilde w fazie grupowej Champions League. Wielokrotni Mistrzowie Polski wygrali 3:0 na wyjeździe, punkty zdobywali Pavel Sirucek, Masaki Yoshida, Panagiotis Gionis. U siebie przegrali 1:3 po zwycięskiej grze Panagiotias Gionisa. Dla gości 2 pkt zdobył Yujia Zhai, m.in. zrewanżował się za porażkę Pavlovi Siruckowi.