Tenisiści stołowi Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki nie zagrają w wielkim finale Pucharu Europy ETTU. Podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego w półfinale musieli uznać wyższość włoskiego zespołu USD Apuania Carrara Tennistavolo.

Po porażce we Włoszech 0:3, w rewanżu grodziszczanie zaprezentowali się już dużo lepiej. Tenisiści stołowi Dartomu Bogorii po dwóch triumfach Panagiotisa Gionisa z Leonardo Muttim 3:1 i Andrejem Gaciną 3:0 oraz zwycięstwie Pavla Sirucka nad Mihaiem Bobocicą 3:2 doprowadzili do tzw. „Złotego Meczu”.

W decydujących setach (w „Złotym Meczu” zawodnicy rywalizują ze sobą po jednym secie, a wygrywa drużyna, która zwycięży w dwóch partiach) więcej zimnej krwi zachowali Włosi. Co prawda w pierwszym pojedynku Panagiotis Gionis pokonał Leonardo Muttiego, ale w kolejnych partiach triumfy odnosili Andrej Gacina i Mihai Bobocicą. Chorwat okazał się lepszy od Czecha Pavla Sirucka, a Włoch pokonał Marka Badowskiego.

Porażka z USD Apuania Carrara Tennistavolo oznacza dla wicemistrzów Polski odpadnięcie z europejskich pucharów w sezonie 2021/2022. Warto przypomnieć, że tenisiści stołowi Dartomu Bogorii międzynarodowe starty rozpoczęli od fazy grupowej Ligi Mistrzów, w której zajęli trzecie miejsce.

Dartom Bogoria Grodzisk Maz. – USD Apuania Carrara Tennistavolo 3:1
Panagiotis Gionis – Leonardo Mutti 3:1 (12:10, 11:5, 1:11, 11:7)
Marek Badowski – Andrej Gacina 0:3 (6:11, 9:11, 4:11)
Pavel Sirucek – Mihai Bobocica 3:2 (8:11, 11:5, 5:11, 11:5, 6:11)
Panagiotis Gionis – Andrej Gacina 3:0 (11:4, 11:9, 12:10)