Po trzech godzinach i niezwykle zaciętych pojedynkach Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki zwyciężyła 3:1 Dr Casl Zagrzeb i awansowała do ćwierćfinału Pucharu ETTU. Ekipę trenera Tomasza Redzimskiego do zwycięstwa poprowadził Koreańczyk Oh Sang Eun, który wywalczył dla gospodarzy dwa punkty. Mecz w Grodzisku Mazowieckim miał trzy niesamowite zdarzenia. Najciekawsze i najbardziej niecodzienne było to związane z Danielem Górakiem. Polak w trzecim secie spotkania z Wang Eugene Zhen przegrywał 0:4, by wygrać… 11 kolejnych akcji z rzędu i triumfować 11:4! Kolejną partię „Góra” rozpoczął od stanu 2:0, więc zanotował 13 wygranych wymian w serii. Ostatecznie pokonał rywala 3:2. W klubowej historii lepszy od Góraka jest tylko Czech Martin Olejnik, który w sezonie 2008/2009, w starciu play-off z Tomaszem Lewandowskim (KU AZS Politechnika Rzeszów), wywalczył 17 punktów z rzędu!

Wydawałoby się, niemożliwego, dokonał Oh Sang Eun. Koreańska gwiazda Dartom Bogorii przegrywała 0:2 z rewelacyjnie dysponowanym Tomislavem Japecem, który trafiał nieprawdopodobne piłki. Jednak po pięciu partiach z podniesioną głową od stołu odchodził Oh, który – licząc występy we Wschodzący Białystok Superlidze – odniósł czwarte z rzędu zwycięstwo w barwach Bogorii.

Niespotykana była też końcówka pierwszej gry Pawła Fertikowskiego z Ronaldem Redjepem. Było 9:9, a gracz gości miał do dyspozycji dwa podania. Pierwsze z nich nie przeszło na drugą stronę stołu, a drugie… poszybowało za stół, dając graczowi Bogorii wygraną 11:9. Ostatecznie lepszy w tym pojedynku był jednak Chorwat, któremu w piątej grze sprzyjało niesamowite szczęście i raz za razem zdobywał punkty po „kantach” i „siatce”.

Piątkowy wieczór należał do grodziskiego wicemistrza olimpijskiego. Oh prowadził z Wangiem 2:1, lecz czwartego seta otworzył wynikiem 0:5. To go jednak nie zraziło i po kolejnych akcjach był remis 6:6. Po dwudziestu wymianach to 35. „rakieta” świata zwyciężyła 11:9 i 3:1 w setach, dając całemu klubowi oraz jego kibicom upragniony awans do najlepszej ósemki rozgrywek.

Od fazy ćwierćfinałowej rywalizacja toczy się już systemem „mecz i rewanż”. Przeciwnika Dartom Bogorii wyłoni losowanie, a wśród potencjalnych rywali są: Borussia Duesseldorf (Niemcy), Liebherr Ochsenhausen (Niemcy), Eslov Ai (Szwecja) i Walter Wels (Austria). Wszystkie te zespoły zajęły trzecie miejsca w swoich grupach Ligi Mistrzów i kontynuują europejską przygodę w Pucharze ETTU.

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Dr Casl Zagrzeb 3:1
Daniel Górak – Wang Eugene Zhen 3:2 (11:2, 10:12, 11:4, 9:11, 11:3)
Oh Sang Eun – Tomislav Japec 3:2 (11:13, 6:11, 11:9, 11:7, 11:8)
Paweł Fertikowski – Ronald Redjep 2:3 (11:9, 10:12, 11:3, 9:11, 6:11)
Oh Sang Eun – Wang Eugene Zhen 3:1 (11:5, 6:11, 12:10, 11:9)