Energa Toruń pokonała w LOTTO Superlidze Unię AZS AWFiS Gdańsk. Zwycięstwo Dartomu Bogorii.

Najciekawiej w LOTTO Superlidze zapowiadał się mecz rewelacji sezonu 3S Polonii Bytom z Dartomem Bogorią Grodzisk Maz. U Ślązaków świetnie spisuje się Robert Floras, który w latach 2009-15 grał w Bogorii. W poniedziałek jednak ani on, ani jego koledzy nie mieli z wicemistrzem Polski najmniejszych szans. Ugrali ledwie dwa sety.

Dużo więcej emocji było w Gdańsku, gdzie Unia AZS AWFiS w najmocniejszym składzie uległa Enerdze Toruń 2:3. Torunianie grają bardzo nierówno, wcześniej przegrali z nastolatkami z Grudziądza i pokonali grającą w Lidze Mistrzów Bogorię. Tym razem wykorzystali słabszy dzień paraolimpijskiego mistrza z Londynu Patryka Chojnowskiego, który przegrał z Konradem Kulpą i Hanem Chuanxi.

Szalejąca nastolatka

W ekstraklasie kobiet doszło do meczu na szczycie, w którym wicemistrz Polski i wicelider tabeli AZS UE Wrocław przegrał z mistrzem i liderem Eneą Siarką Tarnobrzeg 1:3. Dla tarnobrzeżanek był to dopiero drugi przegrany pojedynek w dziewięciu meczach. Wrocławska 18-latka Julia Szymczak w pierwszym występie w tym sezonie ograła Kingę Stefańską.

CZYTAJ WIĘCEJ W PRZEGLĄDZIE SPORTOWYM!