Do 22. listopada można oddawać głosy w 2. Plebiscycie Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego na najlepszego sportowca, trenera, wydarzenie i organizację sportową roku. W gronie nominowanych są trener Andrzej Ochal, zawodnicy Patryk Chojnowski i Natalia Partyka oraz turniej ITTF Para Polish Open w kategorii wydarzenie sportowe roku.

Dziesięciu sportowców zostało nominowanych do udziału w plebiscycie na niepełnosprawnego sportowca roku. W tym gronie znaleźli się Patryk Chojnowski i Natalia Partyka, liderzy reprezentacji Polski osób niepełnosprawnych. O tytuł trenera roku ubiega się główny szkoleniowiec naszej kadry osób niepełnosprawnych – Andrzej Ochal.

W 2. Plebiscycie Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego internauci wybierają także sportowe wydarzenie 2020 roku. Wśród nominowanych został turniej ITTF Para Polish Open, który w dniach 20-22 lutego odbył się we Władysławowie. Nasi reprezentanci wywalczyli w tej imprezie 15 medali, plasując się na trzecim miejscu w klasyfikacji medalowej.

Głosowanie w plebiscycie odbywa się na stronie internetowej paralympic.org.pl. Głosy na swoich kandydatów można oddawać do 22. listopada.

Głosowanie na sportowca rokuhttps://paralympic.org.pl/plebiscyt-sportowiec-2020-roku/

Głosowanie na trenera rokuhttps://paralympic.org.pl/plebiscyt-trener-trenerka-2020-roku/

Głosowanie na wydarzenie sportowe rokuhttps://paralympic.org.pl/plebiscyt-wydarzenie-2020-roku/