Angielki i Szwedki oraz Hiszpanie i Austriacy będą grupowymi rywalami Polek i Polaków w zbliżających się Drużynowych Mistrzostwach Europy. Turniej w Kluż-Napoce w Rumunii rozpocznie się 28 września.

– W składzie żeńskiej reprezentacji Anglii znalazły się Ho Tin-Tin, Maria Tsaptsinos, Denise Payet, Charlotte Bardsley i Kelly Sibley, a w męskiej kadrze narodowej Hiszpanii Alvaro Robles, Carlos Caballero, Carlos Franco, Jesús Cantero – mówi Stefan Dryszel, dyrektor sportowy Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Wcześniej składy ogłosiły federacje Szwecji (kobiety) i Austriacy (mężczyźni). W szwedzkim zespole zagrają Linda Bergström, Filippa Bergand, Stina Källberg, Jennifer Jonsson, a w austriackim składzie są Robert Gardos, Daniel Habesohn, Andras Levenko, David Serdaroglu, Alexander Chen.

– Naszymi najlepszymi zawodniczkami są Linda Bergström i Stina Källberg, z kolei Filippa Bergand wygrała wewnętrzne kwalifikacje z udziałem ośmiu tenisistek stołowych. Skład uzupełniony został o Jennifer Jonsson, która dobrze sobie radziła w krajowych zawodach w okresie letnim – podała szwedzka federacja.

Kilkoro z przeciwników reprezentantów Polski uczestniczy obecnie w turnieju WTT Star Contender w Doha. W najbardziej prestiżowej konkurencji – singlu Ho Tin-Tin odpadła w pierwszej rundzie, zaś Daniel Habesohn pokonał Anglika Paula Drinkhalla 3:2 i przegrał 2:3 z nowym zawodnikiem Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki Tajwańczykiem Chuang Chih-Yuanem 2:3.

Natomiast Robert Gardos miał w pierwszej rundzie wolny los, a w następnych wygrał z Portugalczykiem Joao Monteiro 3:1 i przegrał ze znanym polskim kibicom z gry w Lotto Superlidze Wong Chun-Tingiem z Hongkongu 2:3.