Aleksandar Karakašević jest Prezydentem Serbskiej Federacji Tenisa Stołowego, ale wciąż pozostaje czynnym zawodnikiem, gra na wysokim poziomie i wystąpi w Mistrzostwach Europy w Warszawie (22 – 27 czerwca). Będzie rywalizował w singlu, deblu i mikście.

45-letni Aleksandar Karakašević jest wielokrotnym medalistą ME szczególnie w grach podwójnych. Ale w 2011 roku w turnieju rozgrywanem w Ergo Arenie na granicy Gdańska i Sopotu zdobył też brąz w singlu.

Od tamtych mistrzostw w Polsce minęła dekada, Aleksandar Karakašević od kilku lat jest prezydentem federacji w swojej ojczyźnie, lecz nadal prezentuje bardzo dobrą formę. Na co dzień gra w TTC Zugbrücke Grenzau, m.in. z Belgiem Robinem Devosem, partnerem deblowym na ME Marka Badowskiego.

W ME 2021 w Warszawie Aleksandar Karakašević zagra w deblu ze Słowakiem Lubomirem Pistejem i w mikście z Izabelą Lupulesku. Marko Jevtović utworzy duet z Zsoltem Peto i parę mieszaną z Sabiną Surjan. W singlu mężczyzn zgłoszony jest także Dmitrije Levajac.

W deblu kobiet wystąpią: Lupulesku-Surjan i znana z gry w klubach polskiej Ekstraklasy Andrea Todorović z Węgierką Bernadett Balint.

Bardzo dobrym zawodnikiem był w latach 70 i 80 ojciec Aleksandara Karakaševicia, Milvoj – jugosłowiański medalista Mistrzostw Świata i Europy, głównie w turniejach drużynowych.