Zespół Natalii Partyki – SKST Stavoimpex Hodonín A rozpoczyna dziś zmagania w fazie play off czeskiej Ekstraligi. Rywalem drużyny Polki będzie w ćwierćfinale SKST Havířov.

Rywalizacja w fazie play off w Ekstralidze kobiet w Czechach toczy się do dwóch zwycięstw. Już dziś swój pierwszy mecz ćwierćfinałowy rozegra SKST Stavoimpex Hodonín A. Drugie spotkanie zaplanowano na 1. maja, a ewentualny trzeci pojedynek zostanie rozegrany 2. maja.

Drużyna Natalii Partyki sezon zasadniczy w czeskiej Ekstralidze (rozegrano tylko jedną rundę) zakończyła na drugim miejscu. Lepszy od SKST Stavoimpex Hodonín A okazał się tylko zespół GRUPA MSK GUMOTEX Břeclav ZFP, który wygrał 11 z 12 pojedynków. Ćwierćfinałowy przeciwnikiem zespołu Polki – SKST Havířov do fazy play off przystępuje z siódmego miejsca.

W sezonie zasadniczym mistrzyni paraolimpijska wygrała 10 partii i doznała dwóch porażek. Polka pierwszą część rozgrywek w czeskiej Ekstralidze zakończyła z 83% skutecznością.

Najbliższe dni zapowiadają się bardzo pracowicie dla SKST Stavoimpex Hodonín A. Drużyna Natalii Partyki oprócz rywalizacji w ćwierćfinale fazy play off czeskiej Ekstraligi, weźmie udział w dniach 6-9. maja w finale Pucharu Europy ETTU kobiet w Nowym Sadzie.