W dniach 13 – 21 sierpnia reprezentantki i reprezentanci Polski w tenisie stołowym wezmą udział w multisportowych Mistrzostw Europy w Monachium. W niemieckich zawodach o medale ME rywalizacja odbywać się będzie także m.in. w lekkiej atletyce, kolarstwie, siatkówce plażowej i wioślarstwie.

Organizatorzy zapowiedzieli, że łącznie w 9 dyscyplinach sportu wystąpi ok. 4700 zawodniczek i zawodników z całej Europy.

W tenisie stołowym tytułów Mistrzów Europy wywalczonych rok temu w Warszawie bronić będą reprezentanci Niemiec Timo Boll i Petrissa Solja. Łącznie Niemcy zdobyli 4 z 5 złotych medali. W grze podwójnej mężczyzn srebro wywalczyli Jakub Dyjas i Belg Cedric Nuytinck.

Losowanie turnieju tenisa stołowego odbędzie się we wtorek 12 lipca w Monachium.

Sierpniowe Indywidualne Mistrzostwa Europy będą jednocześnie etapem kwalifikacji do przyszłorocznych Mistrzostw Świata, jak również do Igrzysk Europejskich, które w 2023 roku rozegrane zostaną w Krakowie.

Poprzednio Niemcy zorganizowali ME w Stuttgarcie w 2009 roku. Świetnie spisali się reprezentanci Biało-Czerwonych – srebrne medale wywalczyli Lucjan Błaszczyk i Wang Zeng Yi w grze podwójnej oraz Li Qian, Xu Jie i Natalia Partyka w turnieju drużynowym.