Mistrzostwa Świata w tenisie stołowym rozgrywane są od 95 lat, a Stany Zjednoczone będą gospodarzem po raz pierwszy. W dniach 23 – 29 listopada Indywidualne MŚ odbędą się w Houston w Teksasie.

W amerykańskich zawodach wystąpi 5 reprezentantów Polski – 3 zawodniczki i 2 zawodników. Impreza w Ameryce Północnej będzie jedną z wielu zaplanowanych w USA przed Letnimi Igrzyskami Olimpijskimi w Los Angeles w 2028 roku.

Zgodnie z nowym systemem rozgrywania MŚ ustalonym przez Międzynarodową Federację ITTF, w zawodach weźmie udział po 128 singlistek i singlistów oraz po 64 par w grze podwójnej kobiet i mężczyzn oraz grze mieszanej.

Areną zmagań tenisistów stołowych będzie hala w kompleksie George R. Brown Convention Center. Właśnie tam m.in. w 2015 roku rozgrywane były MŚ w podnoszeniu ciężarów.

W trakcie Mistrzostw Świata odbędzie się Kongres, a podczas niego wybrane zostaną władze ITTF. O reelekcję ma ubiegać się prezydent Niemiec Thomas Weikert, a jego rywalką będzie Szwedka Petra Sörling.

Zmagania o medale zakończą się 28 listopada – finał miksta i 29 listopada – cztery pozostałe finały, w grze pojedynczej i podwójnej.