Czworo polskich tenisistów stołowych – Natalia Bajor, Natalia Partyka, Jakub Dyjas i Marek Badowski – awansowało do 1/8 finału gier podwójnych (debel i mikst) w turnieju World Tour w Sztokholmie. Polakom nie powiodło się w eliminacjach singla.

W czwartek biało-czerwoni zagrają o awans do ćwierćfinału, a w dwóch z czterech meczów rywalami będą Szwedzi. W mikście Dyjas i Partyka spotkają się z Mattiasem Falckiem i Matildą Ekholm (10:00, transmisja tutaj), zaś w deblu Bajor i Partyka z Ekholm i Christiną Kallberg (12:20, transmisja tutaj).

W pozostałych spotkaniach 1/8 finału Badowski i Bajor zmierzą się ze Słowakami Lubomirem Pistejem i Barborą Balazovą (10:40, transmisja tutaj), a w męskim deblu Dyjas i Belg Cedric Nuytinck powalczą z południowokoreańską parą Jang Woojin – Lee Sangsu (13:00, transmisja tutaj).

Bardzo trudnych rywali mieli Dyjas i Partyka w kwalifikacjach miksta, w których pokonali Francuzów Emmanuela Lebessona i Jia Nan Yuan 3:1 oraz Serbów Aleksandara Karakasevica i Izabelę Lupulesku 3:1. Dwa zwycięstwa odniósł też duet Bajor – Badowski; w decydującej grze 3:2 i 13:11 w ostatnim secie z reprezentującymi Włochy Niagolem Stoyanovem i Giorgią Piccolin. W grze podwójnej Bajor i Partyka oraz Dyjas i Nuytinck zanotowali po jednej wygranej.

W zawodach głównych Swedish Open polskich pingpongistów zabraknie w singlu. W eliminacjach mistrzyni Europy Li Qian przegrała z mistrzynią świata juniorek Qian Tianyi (Chiny), a Bajor z Zhang Rui (Chiny) 0:4. Partyka pokonała Francuzkę Marie Migot 4:2 i uległa Japonce Sakurze Mori 2:4. Dyjas przegrał z Portugalczykiem Diogo Chenem 2:4, a Badowski ze Szwedem Hampusem Nodbergiem 0:4.