Polskie kadetki Natalia Bogdanowicz i Zofia Śliwka zagrają z Rumunkami, odpowiednio Biancą Mei Rosu i Biancą Jifsu w grze podwójnej turnieju WTT Youth Star Contender, który od 29 marca do 2 kwietnia odbędzie się w Otocec w Słowenii.

– Nasze zawodniczki wystąpią w deblu z reprezentantkami Rumunii. Natalia Bogdanowicz i Bianca Mei Rosu zagrały ze sobą wcześniej w Katarze i jest to przymiarka do ME U-15 w Serbii. Jeśli ten skład dobrze będzie funkcjonować to zagrają razem na Mistrzostwach Europy z szansą na medal – mówi Stefan Dryszel, dyrektor sportowy Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów rozgrywane będą w terminie 6 – 15 lipca w Belgradzie.

Zawody w Otocec będą kolejnym etapem przygotowań do tegorocznych ME. Wśród zgłoszonych, poza Zofią Śliwką i Natalią Bogdanowicz w U-15, w tej samej kategorii są Rafał Formela i Artur Gromek, zaś w U-19 Anna Brzyska, Ilona Sztwiertnia, Zuzanna Wielgos i Maciej Kubik, Szymon Kolasa.

– Ilona Sztwiertnia i Szymon Kolasa są na razie na tzw. liście oczekujących „waiting list”. Większe szanse na start ma Sztwiertnia, która jest pierwsza w „kolejce” do zastąpienia którejś z ewentualnych wycofujących się zawodniczek. Kolasa jest siódmy, więc na razie jego występ w Słowenii stoi pod znakiem zapytania. Pozostali nasi reprezentacji mają gwarancję startu w Otocec – powiedział Stefan Dryszel.

W deblu Anna Brzyska zagra z Zuzanną Wielgos, Maciej Kubik z Włochem Andreą Puppo (to ich kolejny wspólny sprawdzian) i Rafał Formela z Arturem Gromkiem.

W ubiegłorocznych ME U-19 i U-15 w chorwackim Varażdinie Polacy zdobyli 8 medali: juniorzy – złoto – Samuel Kulczycki i Maciej Kubik, debel, złoto – Samuel, Kulczycki, Maciej Kubik, Miłosz Redzimski, Szymon Kolasa, Łukasz Sokołowski, drużynowo, srebro – Samuel Kulczycki, singiel, brąz – Anna Brzyska i Zuzanna Wielgos, debel, brąz – Samuel Kulczycki i Anna Brzyska, mikst; kadeci – złoto – Miłosz Redzimski i Wiktoria Wróbel, mikst, brąz – Miłosz Redzimski, singiel, brąz – Miłosz Redzimski i Alan Kulczycki, debel.