Reprezentacje Polski seniorów i juniorów będą trenowały z kadrą narodową Czech na zgrupowaniu, które w najbliższą niedzielę 24 kwietnia rozpocznie się w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich Cetniewo we Władysławowie.

– W naszym składzie są Jakub Dyjas, Marek Badowski, Samuel Kulczycki i Artur Grela, zaś sparingpartnerem będzie leworęczny Mołdawianin Vladislav Ursu. Z powodu kontuzji ręki zabraknie Miłosza Redzimskiego, zaś Maciej Kubik przygotowuje się do egzaminu maturalnego. Czesi zapowiedzieli natomiast przyjazd w 5-osobowym składzie – mówi Tomasz Krzeszewski, trener reprezentacji Polski.

Na początku maja do matury przystąpi także kilku zawodników z juniorskiej kadry Biało-Czerwonych.

– Między innymi do egzaminu przygotowuje się Szymon Kolasa. W COS OPO we Władysławowie trenować będą Mateusz Żelengowski, Patryk Bielecki, Dawid Michna i Michał Gawlas – przyznał Patryk Jendrzejewski, trener juniorów.

Na przełomie kwietnia i maja dwóch juniorów – Alan Kulczycki i Mateusz Zalewski wystąpi w WTT Youth Contender w austriackim Linzu.

W połowie następnego miesiąca zawody takiej samej rangi odbędą się we Władysławowie i Berlinie (juniorzy, odpowiednio, 20-22 maja i 16-18 maja). W obydwu Polacy zagrają w szerokich składach. To dla nich etap przygotowań do lipcowych Mistrzostw Europy w Belgradzie.

Z kolei seniorzy mają zaplanowane ME w sierpniu w Monachium.