Reprezentacje polskich kadetek i kadetów awansowały do półfinałów turnieju drużynowego nieoficjalnych mistrzostw świata, czyli World Cadet Challenge. Zawody rozpoczęły się w sobotę we Władysławowie.

W niedzielnych meczach Polki i Polacy zagrają z „Team Hopes”, czyli nadziejami światowego ping-ponga. W drugich parach 1/2 finału (kadetek i kadetów) wystąpią zespoły Azji i Europy.

W rozgrywkach grupowych Polacy wygrali z Oceanią 4:1 (punkty: Miłosz Redzimski 2, Dawid Jadam i Mateusz Zalewski) oraz z Ameryką Łacińską 4:1 (Zalewski 2, Redzimski 2), a także przegrali z Azją 2:3 (Redzimski, Zalewski). W składzie ekipy trenera Jakuba Perka jest również Alan Kulczycki, który wystąpił w spotkaniu z Azjatami.

W rywalizacji kobiet Polki uległy Azji 0:5 oraz pokonały Oceanię 5:0 (Anna Brzyska 2, Ilona Sztwiertnia, Wiktoria Wróbel, Zuzanna Wielgos) i – w decydującym spotkaniu – Afrykę 3:2 (Wróbel, Sztwiertnia, Brzyska). Trenerem biało-czerwonych jest Mateusz Czernik, a funkcję głównego szkoleniowca całej kadry Polski pełni Stefan Dryszel, były selekcjoner seniorskiej reprezentacji.

Impreza pod nazwą World Cadet Challenge rozgrywana jest od 2002 roku, a na liście triumfatorów są m.in. tak znakomici zawodnicy z Chin, jak Zhang Jike, Ma Long i Xu Xin. Na podium stawali też polscy tenisiści stołowi, m.in. Natalia Partyka, Magdalena Szczerkowska, Klaudia Kusińska, Patryk Chojnowski, Piotr Chodorski czy Maciej Kubik.

W hali COS „Cetniewo” młodzi pingpongiści rywalizują w drużynówce, a w kolejnych dniach zagrają w singlu, deblu i mikście. W tej ostatniej konkurencji pary będą losowane – Polki i Polacy utworzą duety z zawodniczkami i zawodnikami z innych zespołów.

Partnerami i współorganizatorami turnieju są: Międzynarodowa Federacja Tenisa Stołowego, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Poczta Polska, Butterfly, Joola oraz Przegląd Sportowy.