Biało-czerwone wygrały z Turcją 3:0 w pierwszym meczu grupowym Drużynowych Mistrzostw Europy, które rozpoczęły się we francuskim Nantes. Zawodniczki trenera Zbigniewa Nęcka straciły zaledwie jednego seta.

Wszystkie reprezentantki Polski są znacznie wyżej notowane od rywalek i były faworytkami poszczególnych gier. Pierwszy punkt zdobyła ubiegłoroczna mistrzyni kontynentu w singlu Li Qian, która pokonała Sibel Altinkayę 3:0. Natalia Partyka triumfowała w pojedynku z Ozge Yilmaz także bez straty seta, zaś mistrzyni kraju Natalia Bajor okazała się lepsza od Ece Harac 3:1.

W czwartek o godz. 13:00 biało-czerwone (w rezerwie są Anna Węgrzyn i Julia Ślązak) zagrają ze Szwedkami i ten mecz przesądzi o tym, który z zespołów wygra rywalizację grupową i awansuje do ćwierćfinału.

Natomiast polscy pingpongiści, trenowani przez Tomasza Krzeszewskiego, w środę zmierzą się z Serbią, z kolei w czwartek ich przeciwnikiem będzie Belgia.

W polskiej kadrze znaleźli się: Jakub Dyjas, Marek Badowski oraz juniorzy Samuel Kulczycki i Maciej Kubik.

Polska – Turcja 3:0

Li Qian – Sibel Altinkaya 3:0 [11:7, 11:2, 13:11]
Natalia Partyka – Ozge Yilmaz 3:0 [11:7, 11:8, 12:10]
Natalia Bajor – Ece Harac 3:1 [11:7, 16:14, 11:7, 11:3]