Politechnika Rzeszów wśród kobiet oraz reprezentacja województwa podkarpackiego w gronie mężczyzn zostali w Gdańsku młodzieżowymi mistrzami Polski w rywalizacji drużynowej.

W finałowych spotkaniach rozstawieni z numerem drugim przedstawiciele województwa podkarpackiego (Maciej Domin, Szymon Seroka) pokonali KS AZS AWFiS Gdańsk (Maksymilian Alot, Kamil Kostyk, Dawid Kulas) 3:0, a turniejowe „jedynki” – zawodniczki Politechniki Rzeszów (Zuzanna Wielgos, Ilona Sztwiertnia) ograły MRKS Gdańsk (Adrianna Licbarska, Beata Traczyk-Kępa, Sylwia Rajkowska, Wiktoria Wróbel) 3:0.

Brązowe medale w Gdańsku wywalczyły zespoły Politechniki Rzeszów II (Oliwia Wątor, Aleksandra Guzik, Weronika Szczepanik) i KS Bronowianki Kraków (Anna Brzyska, Zuzanna Syrda, Kamila Kiliszek) oraz KofT Przeźmierowo (Patryk Bielecki, Mateusz Rutkowski) i reprezentacja województwa kujawsko-pomorskiego (Dawid Michna, Gracjan Kęsik, Mateusz Jagodziński).

Wyniki spotkań finałowych:

kobiety:

MRKS Gdańsk – Politechnika Rzeszów I 0:3
Wiktoria Wróbel – Zuzanna Wielgos 0:3 (6:11, 9:11, 7:11)
Adrianna Licbarska – Ilona Sztwiertnia 0:3 (5:11, 3:11, 5:11)
Wróbel/Licbarska – Wielgos/Sztwiertnia 1:3 (14:12, 1:11, 10:12, 6:11)

brązowe medale: Politechnika Rzeszów II, KS Bronowianka Kraków

mężczyźni:

Podkarpackie I – KS AZS AWFiS Gdańsk 3:0
Szymon Sporek – Kamil Kostyk 3:0 (11:7, 11:6, 11:8)
Maciej Domin – Maksymilian Alot 3:2 (11:7, 5:11, 1:11, 12:10, 11:8)
Sporek/Domin – Kostyk/Alot 3:0 (11:3, 11:5, 11:5)

brązowe medale: Kujawsko-pomorskie, KofT Przeźmierowo