– Chcę zagrać odważnie i zdecydowanie we Władysławowie – mówi Marcin Zieliński (Bogoria Grodzisk Mazowiecki), aktualny podwójny Mistrz Polski Klasy 9, przed ITTF Fa20 Polish Para Open. Zawody odbędą się w dniach 26 – 28 maja w hali Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich „Cetniewo”.

– Turniej w Polsce jest na pewno szczególny, ponieważ mogę zagrać przed własną publicznością. Mam dobre wspomnienia związane z tymi zawodami, bowiem w 2020 roku zadebiutowałem na arenie międzynarodowej właśnie podczas Polish Para Open – powiedział Marcin Zieliński.

Jak dodał, na środę zaplanowana jest klasyfikacja i wtedy zapadnie decyzja, czy wystąpi w Klasie 8 czy 9. W tej wyższej zgłoszeni są też Hiszpan Ander Cepas, Wong Chi Yin z Hongkongu, Brytyjczycy Joseph W. Crouse i Ashley Facey, Węgier Dezso Bereczki oraz Polacy Mariusz Matejek, Dominik Bartosik i Dawid Sowa.

– W tym roku mam za sobą udane Mistrzostwa Polski w Centrum Szkolenia PZTS w Gdańsku, gdzie zwyciężyłem w seniorach i U-23 oraz uczestniczyłem w turnieju w Słowenii. W Lasko niestety bez większych wyników – przyznał urodzony w 2005 roku Marcin Zieliński.

W Lasko w grupie eliminacyjnej młody polski tenisista stołowy przegrał z Francuzem Lucasem Didierem, Amerykaninem Tahlem Leibovitzem i Indonezyjczykiem Kusnanto Kusnanto.

– Impreza docelową w tym roku są wrześniowe Mistrzostwa Europy w Anglii i postaram się zagrać tam najlepiej jak potrafię – dodał mieszkający w Grodzisku Mazowieckim i trenujący w KS Bogoria Marcin Zieliński. – Jestem w tym klubie od 8-9 lat. Tenis stołowy jest bardzo popularny w Grodzisku, swego czasu poszedłem na mecz pierwszej drużyny, a następnie zapisałem się do szkółki Bogorii – dodał podopieczny trenerów Adama Białka i Pawła Fertikowskiego.

Marcin Zieliński jest bardzo trudnym przeciwnikiem stylowo dla innych pingpongistów. – Gram dwoma czopami, krótkim na forhendzie oraz długim na bekhendzie. Wzoruję się na szwedzkim zawodniku Mattiasie Falcku, a moimi idolami są Chińczyk Zhang Jike i Szwed Truls Moregard – zaznaczył reprezentant Polski.