W środę, 7 kwietnia odbędą się pierwsze mecze półfinałów play-off Lotto Superligi: AZS AWFiS Balta Gdańsk – Dartom Bogoria Grodzisk Maz. (transmisja w TV Sportklub) i Sokołów SA Jarosław – Dekorglass Działdowo. W piątek (9 kwietnia) rewanż w Grodzisku Maz., a w niedzielę (11 kwietnia) w Działdowie.

Bezpośrednio w półfinale znalazły się najlepsze drużyny sezonu zasadniczego – Dartom Bogoria i Dekorglass. Natomiast AZS AWFiS Balta i broniący tytułu Sokołów SA zapewniły sobie medale po ćwierćfinałowych zwycięstwach z Dojlidami Białystok 3:2 i Lotto Zooleszcz Gwiazdą Bydgoszcz 3:1.

W półfinale gospodarzami pierwszych spotkań będą zespoły niżej sklasyfikowane w Grupie Mistrzowskiej, tj. AZS AWFiS Balta Gdańsk i Sokołów SA Jarosław. Rewanże w Grodzisku Mazowieckim i Działdowie. Triumfatorzy dwumeczów wystąpią w wielkim finale Lotto Superligi.

Dartom Bogoria 2-krotnie w tym sezonie pokonała gdański AZS AWFiS Balta. U siebie 3:0 i na wyjeździe 3:1. W poszczególnych pojedynkach Panagiotis Gionis wygrał z Tomaszem Tomaszukiem 3:1 i Patrykiem Chojnowskim 2:1, a Miłosz Redzimski 2 razy z Szymonem Malickim 3:0, 3:2. Kontuzjowany obecnie Marek Badowski zwyciężył w rywalizacji z Tomaszem Tomaszukiem 3:0. Z kolei Pavel Sirucek pokonał Artura Daniela 3:0 i przegrał z Patrykiem Chojnowskim 1:3.

Podczas 89 Indywidualnych Mistrzostw Polski w Hotelu Arłamów Patryk Chojnowski i Miłosz Redzimski zdobyli brązowe medale w singlu. Czy do bezpośredniej potyczki dojdzie w środę lub piątek?

W drugiej parze 1/2 finału Lotto Superligi Sokołów SA Jarosław, Mistrz Polski z 2018 i 2020 roku, zagra z Dekorglass Działdowo, który czeka na pierwsze złoto w rozgrywkach.

W Działdowie gospodarze wygrali 3:0. Wyniki poszczególnych gier Shihao Wei – Patryk Zatówka 3:0, Jakub Dyjas – Paweł Chmiel 3:0, Andrej Gacina – Kou Lei 3:2. Rewanż odbył się kilka dni temu, a Dekorglass przyjechał do Jarosławia w składzie z debiutującymi Patrykiem Bieleckim i Patrykiem Lewandowskim. Mistrzowie kraju zwyciężyli 3:1, dwa punkty zdobył niezawodny Kou Lei, a jeden Paweł Chmiel. Natomiast Patryk Zatówka przegrał z Jirim Vrablikiem 1:3.