Hala Centrum Szkolenia Polskiego Związku Tenisa Stołowego im. Andrzeja Grubby w Gdańsku będzie areną meczu Polska – Dania w eliminacjach Drużynowych Mistrzostw Europy. Spotkanie odbędzie się 12 stycznia 2023 roku.

Biało-Czerwoni znaleźli się w grupie A2 z Portugalią i Danią. W losowaniu, które przeprowadzono pod koniec lutego, nie brali udziału broniący tytułu Niemcy oraz gospodarze turnieju Szwedzi.

Nasza męska reprezentacja, prowadzona przez trenera Tomasza Krzeszewskiego, pierwsze dwa spotkania rozegra u siebie – 6 stycznia z Portugalią w Poznaniu oraz 12 stycznia z Danią w Gdańsku.

– Nasi rywale nie przekazali jeszcze informacji o terminach spotkań rewanżowych – mówi Stefan Dryszel, dyrektor sportowy PZTS.

DME w 2023 roku odbędą się w dniach 10 – 17 września w Malmöe. W tym samym szwedzkim mieście rozegrane zostaną Mistrzostwa Europy Juniorów i Kadetów w 2024 roku. Tymczasem te zawody w następnym roku zorganizuje PZTS w Gliwicach (14 – 23 lipca).

W el. do DME kobieca reprezentacja Polski trafiła na Hiszpanię oraz Białoruś. Ostatni z wymienionych krajów jest czasowo zawieszony, dlatego Polki i Hiszpanki bez gry zakwalifikowały się do zawodów mistrzowskich.