Ogromny sukces reprezentacji Polski podczas Mistrzostw Europy młodzików. W trwających w stolicy Czarnogóry – Podgoricy pierwszych w historii mistrzostwach Starego Kontynentu do lat 13 srebrny medal w zmaganiach zespołów mieszanych wywalczyła drużyna naszego kraju prowadzona przez trenerów Patryka Jendrzejewskiego i Macieja Karmolińskiego.

W wielkim finale biało-czerwoni ulegli po zaciętym spotkaniu reprezentacji Czech 2:3. Nasi zawodnicy byli jednak o krok od zdobycia złotych medali. W czwartym pojedynku dnia, przy prowadzeniu naszego zespołu w całym meczu 2:1, Anna Ulatowska w czwartym secie starcia z Hanką Kodetovą nie wykorzystała czterech piłek meczowych.

We wcześniejszych spotkaniach triumfy w polskiej drużynie zanotowali Aleks Pakuła i Katarzyna Rajkowska. Tenisista stołowy Bogorii Grodzisk Mazowiecki w trzech setach uporał się z Jakubem Kabelką, a Rajkowska wygrała z Terezą Kovarickovą 3:1.

Po historyczny tytuł wicemistrzów Europy młodzików w rywalizacji drużyn mieszanych nasz zespół sięgnął w składzie: Aleks Pakuła, Samuel Michna, Anna Ulatowska i Katarzyna Rajkowska. Trenerami drużyny są Patryk Jendrzejewski i Maciej Karmoliński.

Polska – Czechy 2:3
Samuel Michna/Anna Ulatowska – Jan Skalda/Hanka Kodetova 1:3 (15:13, 9:11, 6:11, 8:11)
Katarzyna Rajkowska – Tereza Kovarickova 3:1 (11:7, 9:11, 11:6, 11:3)
Aleks Pakuła – Jakub Kabelka 3:0 (11:6, 11:9, 12:10)
Anna Ulatowska – Hanka Kodetova 2:3 (8:11, 11:9, 11:8, 10:12, 6:11)
Samuel Michna – Jan Skalda 1:3 (9:11, 11:13, 11:9, 7:11)

Reprezentantów Polski w walce o medale wspiera Enea S.A. – Sponsor Generalny Polskiego Związku Tenisa Stołowego.