Broniąca tytułu Enea Siarkopol Tarnobrzeg zagra w Lidze Mistrzyń, Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki i Dekorglass Działdowo w Lidze Mistrzów, a Lotto Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz w Pucharze Europy. Cztery wymienione zespoły poznały już rywali w losowaniu. A kogo z polskich tenisistek stołowych i tenisistów stołowych zobaczymy w zagranicznych klubach w europejskich pucharach?

W Lidze Mistrzów regularnie występuje także kobiecy czeski zespół SKST Plus Hodonin, którego czołową zawodniczką od kilku lat jest 33-letni Natalia Partyka. W nowym sezonie w składzie są także m.in. Japonka Sakura Mori oraz m.in. Czeszki Karin Grofova i Marketa Sevcikova. W grupie B drużyna z Hodonina spotka się z Metz TT, a kolejnym rywalem będzie klub wyłoniony w rozgrywkach 1 rundy grupowej.

W pierwszym etapie zagra np. hiszpański Girbau-Vic TT – w turnieju z czeskim TT Moravsky Krumlov i francuskim ALCL TT Grand-Quevilly. W zespole z Hiszpanii zgłoszona jest 34-letnia Aneta Olendzka, była zawodniczka ekstraklasy. W składzie są także m.in. Hiszpanka Sofia-Xuan Zhang i Tamolwan Khetkhuan z Tajlandii.

Z kolei w Pucharze Europy zagra 36-letni Magdalena Sikorska we włoskim klubie ASD Tennistavolo Norbello. W tej drużynie są Rumunka Alina Zaharia oraz Rosjanki i Włoszki. Zawody 1 rundy odbędą się w Bratysławie, a poza drużynami z Włoch i Słowacji, zagrają TT Malonne (Belgia) i TT Joue les Tours (Francja).

W męskim ETTU Cup Polacy są zarejestrowani w trzech klubach: 37-letni Tomasz Lewandowski w Tal Tech Sports Club, z którym już zdobył Mistrzostwo Estonii, 27-letni Michał Bańkosz w austriackim Panaceo Stockerau i Krzysztof Włóczko w belgijskim TTC Sokah Haboken.

Zespół z Tallina w jednej grupie zagra m.in. z Lotto Polski Cukier Gwiazdą.

Żadna z drużyn z polskimi zawodnikami nie trafiła do grupy B, w której jest m.in. TTC Neu-Ulm Team Euro. To silne zaplecze pierwszego zespołu TTC Neu-Ulm, w którym są m.in. Dimitrij Ovtcharov, Truls Moregard i Tomokazu Harimoto. W „dwójce” zagrają głównie pingpongiści z Rosji i Ukrainy.