Fenomenalną dyspozycję prezentują reprezentanci Polski w turnieju drużynowym rozgrywanych w Rabacie, tegorocznych Mistrzostw Świata Juniorów w tenisie stołowym. Podopieczni trenera Piotra Szafranka w trzecim dniu turnieju awansowali do półfinału, odnosząc historyczny sukces naszej juniorskiej kadry w rozgrywkach tej rangi! Reprezentację Polski do półfinału poprowadził Jakub Dyjas, który w dotychczasowych siedmiu stoczonych pojedynkach doznał tylko jednej porażki. W drużynie zawodnikowi występującemu na co dzień w 2. Bundeslidze partnerują Patryk Zatówka oraz Adrian Więcek.

Biało-czerwoni zmagania zaczęli od 1. rundy eliminacyjnej, za przeciwników w grupie mając Tunezję i Nigerię. Obydwa te spotkania zakończyły się pewnymi zwycięstwami Polaków – dwukrotnie w stosunku 3:0.

Drugi dzień Mistrzostw rozpoczynał trudny pojedynek z faworytami kolejnej rundy grupowej, Japonią. Mimo ambitnej walki podopieczni trenera Piotra Szafranka musieli uznać wyżej notowanych Azjatów, ulegając im 0:3. W takim samym stosunku Japończycy wygrali z reprezentacją Hongkongu, co oznaczało, że zwycięstwo Polaków nad Hongkongiem, jakichkolwiek rozmiarów, da im awans do ćwierćfinału Mistrzostw.

Już pierwsze spotkanie pechowo zakończyło się dla Patryka Zatówki, który w piątym secie przegrał 9:11 z Siu Hang Lam. Nie zawiódł Jakub Dyjas, w meczu z Hon Ming Li trzykrotnie zwyciężając w setach do 9 i dając Polsce pierwszy punkt. Niemal identyczny scenariusz do pierwszej gry miał pojedynek Adriana Więcka z Daryl Hung – Polak przegrał w piątej partii 9:11, mimo iż wcześniej odrobił dwusetowy deficyt.

Sprawy ponownie wziął w swoje ręce Dyjas, pokonując w czterech setach Siu Hang Lam, a upragniony awans do ćwierćfinału dał Polsce Zatówka, który zwyciężył 3:1 Hon Ming Li.

W ćwierćfinale na biało-czerwonych czekali pingpongiści z Korei Południowej. Bój o półfinał rozpoczął się lepiej dla Azjatów, którzy po zwycięstwie Woojin Jang nad Adrianem Więckiem 3:0 objęli prowadzenie. Co ciekawe, kolejne partie rozstrzygały się również w trzech setach – z tą różnicą, że triumfowali w nich już tylko Polacy.

Najpierw Dyjas rozprawił się z Minho Kang, za ciosem poszedł Zatówka, pokonując Jonghoon Lim, a w pojedynku decydującym o losach awansu do strefy medalowej Jakub Dyjas pokonał lidera Koreańczyków, Woojin Jang.

W innych ćwierćfinałach Chiny pokonały 3:0 Brazylię, Francja wygrała 3:0 z Niemcami, a Japończycy okazali się lepsi od reprezentacji Tajwanu, zwyciężając 3:1.