W mocno odmłodzonym składzie wystąpi 13-osobowa reprezentacja Polski w turnieju cyklu ITTF Challenge w belgijskim De Haan (23-27 października). Skład męskiego zespołu tworzą w większości juniorzy, na czele z 16-letnim Samuelem Kulczyckim.

W kadrze biało-czerwonych oprócz Kulczyckiego, który w swym premierowym sezonie w seniorskiej superlidze wygrał dotąd dwa z dziewięciu pojedynków (pokonał Mateusza Gołębiowskiego i Marco Gollę), znaleźli się: urodzony w 2001 roku Jan Zandecki oraz pingpongiści z rocznika 2000 Artur Grela, Kamil Dziadek i Kacper Petaś.
Z młodych zawodników brakuje np. 15-letniego mistrza Europy kadetów w singlu oraz deblu Macieja Kubika, który w przyszłym tygodniu rywalizować będzie w ITTF World Cadet Challenge, czyli nieoficjalnych mistrzostwach świata kadetów w japońskim Tottori.
W kobiecej drużynie na zawody Belgium Open są m.in. mistrzyni Polski 21-letnia Natalia Bajor i brązowa medalistka krajowego czempionatu 17-letnia Anna Węgrzyn. Wystąpi także m.in. siostra bliźniaczka drugiej z wymienionych, Katarzyna Węgrzyn.